Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Truskawkami zaczęła się jagodowa sztafeta dla rzemieślniczych lodziarni

dodano , Redakcja AK

W Polsce nie brakuje rzemieślników, którzy tworzą lody od podstaw, więc najwyższa pora stworzyć mapę rzemieślniczych lodziarni Polski i zacząć je promować na szerszą skalę. Właśnie ruszyła Jagodowa sztafeta, czyli promocja lodów na bazie polskich świeżych owoców. Lodziarzu, daj się poznać i dołącz do sztafety!

Na pomysł jagodowej sztafety w lodziarniach i promocji rzemieślniczych lodów na bazie owoców wpadli polscy plantatorzy owoców jagodowych. Pierwszym lodziarzem, który dołączył do kampanii, jest Tomasz Szypuła, mistrz Polski w lodziarstwie z 2017 r., właściciel Lodziarni pod Orzechem w Baborowie.

Jagodowa sztafeta promuje zarówno rzemieślnicze lodziarstwo, jak i różnorodność sezonowych owoców w Polsce. Dlatego sztafeta jest ściśle podyktowana kalendarzem słodkich plonów. W maju królują truskawki, w czerwcu pojawią się maliny, w lipcu warto będzie postawić na porzeczki, a w sierpniu - koniecznie pamiętajcie o borówkach.

Kilka dni temu informowaliśmy o kampanii TUTAJ. Dzisiaj, zgodnie z obietnicą, informujemy, jak do niej dołączyć!

LODZIARZU, ZGŁOŚ SWOJĄ LODZIARNIĘ

Kampania „Czas na polskie superowoce” będzie przez cały sezon zapraszać na lody rzemieślnicze i promować dobre lodowe adresy. Aby dołączyć, wystarczy w komentarzu w Wydarzeniu „Najlepsze lody truskawkowe!” zgłosić miasto oraz swoją lodziarnie. Przykład 1: BYDGOSZCZ Kroczek Lody Naturalne. Przykład 1: WROCŁAW Krasnolód. Zgłaszając, warto użyć fanpage lodziarni.

Do Jagodowej sztafety zapraszają plantatorzy, Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw, Stowarzyszenie Plantatorów Truskawki, SPBA, Krajowe Stowarzyszenie Plantatorów Czarnych Porzeczek, Stowarzyszenia Plantatorów MiniKiwi, Krajowe Zrzeszenie Plantatorów Aronii ARONIA POLSKA, Stowarzyszenie Plantatorów Jagody Kamczackiej, Fundacja Promocji Polskiej Borówki oraz Mistrz Branży.

Razem wspieramy rzemiosło, bo jest dla nas najważniejsze!