Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Bread Initiative Forum – jak pozyskać unijne środki na promocję pieczywa

dodano , Redakcja AK

Europejskie Stowarzyszenie Organizacji Piekarskich i Cukierniczych (CEBP) zaprasza na Bread Initiative Forum. Wydarzenie zostanie zorganizowane 25 czerwca 2019 r. w Municon Conference Center na lotnisku w Monachium i będzie dotyczyło kampanii promocyjnych UE.

Bread Initiative, platforma zrzeszająca europejskie organizacje związane z branżą piekarską i cukierniczą, zwraca uwagę, że
kampanie promocyjne Unii Europejskiej na produkty rolne – w tym piekarnicze – są szansą dla sektora na prowadzenie dużych kampanii promocyjnych z istotnym wsparciem finansowym ze strony Unii. Budżet na takie programy w 2019 r. to łącznie ponad 201 milionów euro. Dotychczas ze środków unijnych skorzystały dwie kampanie promujące pieczywo: program w Belgii o całkowitym budżecie 6 825 000 euro i program w Hiszpanii o łącznym budżecie 1 mln euro.

Forum w Monachium będzie jednodniowym wydarzeniem o charakterze informacyjnym, ma przybliżyć organizacjom piekarskim i cukierniczym cele kampanii unijnych i pokazać, jak skorzystać ze środków UE i jak je najlepiej wykorzystać. Do udziału zaproszeni zostali przedstawiciele tych organizacji z państw europejskich. Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.

Ewa Siuda Szymanowska