Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Babeczka z perłą

dodano , Master, materiał promocyjny

autor: Sebastian Szmyd – mistrz cukiernictwa, odznaczony przez Związek Rzemiosła Polskiego Honorową Odznaką Rzemiosła

W Polsce piernik pojawił się w połowie XVIII wieku i był, podobnie jak w innych krajach, symbolem dobrobytu i wysokiego statusu społecznego. Dziś piernik lub pierniczki kojarzą się ze Świętami Bożego Narodzenia. Nazwa piernik wywodzi się od staropolskiego słowa "pierny", czyli pieprzny.

RECEPTURA

Ciasto piernikowe
500 g Fiorfiore Completo Cacao
190 g Premium Frit
190 g wody
5 g przyprawy do piernika

Wszystkie składniki wymieszać na wolnych obrotach przez 5 minut, przelać do formy i wypiec w 180°C.

Krem czekoladowy
150 g śmietanki 36%
350 g Ariba Fondente Dischi 60%
200 g Decor Up
300 g śmietanki 36%
50 g pasty tiramisu

Czekoladę rozpuścić w gorącej śmietanie (150 g), dodać pastę tiramisu i połączyć z ubitą śmietanką i kremem Decor Up. Nałożyć na babeczki za pomocą karbowanej końcówki.
Trufla imbirowa
200 g śmietanki 30%
7 g sproszkowanego imbiru
400 g Ariba Bianco Diamante
30 g masła kakaowego
20 g syropu glukozowego
20 g Melanga Cream

Śmietankę zagotować, zaparzyć w niej imbir. Do gotowego naparu dodać białą czekoladę, masło kakaowe i syrop glukozowy, po rozpuszczeniu dodać miękką margarynę z dodatkiem masła. Całość zblendować, uformować kulki. Po schłodzeniu oblać czekoladą Ariba i obtoczyć posypką Ariba Scagliette Fondenti. Gotową truflę ułożyć na krem czekoladowy i posypać posypką Ariba Vermicelli Fondenti.

 

Sebastian Szmyd – mistrz cukiernictwa, odznaczony przez Związek Rzemiosła Polskiego Honorową Odznaką Rzemiosła. Główny technolog i wykładowca w Centrum Kreacji Master Martini. Trener Reprezentacji Polski w Mistrzostwach Świata w Mediolanie 2015 r. oraz zbliżających się Mistrzostwach w Rimini Coppa del Mondo 2018 r. Wielokrotnie uczestniczył w konkursach i mistrzostwach na terenie Polski i poza granicami kraju. Laureat wielu nagród na mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Świata w Barcelonie w 1998 i Brnie 1999 roku. Juror różnego rodzaju mistrzostw i konkursów.