Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Nowości KOMPLET Polska prosto z Expo Sweet 2012

dodano , Redakcja MH, materiał promocyjny

Podczas targów Expo Sweet 2012 firma KOMPLET Polska zaprezentowała dwa nowe, innowacyjne produkty, które w lutym br. wzbogaciły ofertę producenta. Targi były okazją do przedstawienia klasycznego deseru Crème brûlée oraz nowej mieszanki piekarniczej – ProBody.

Pierwszą z nowości, która na Targach wzbudziła zainteresowanie przedstawicieli branży jest chleb ProBody – innowacyjny chleb Low Carb. Chleb ten charakteryzuje się unikalnymi wartościami odżywczymi, takim jak obniżona o ok. 90% zwartość węglowodanów i podwyższona o ok. 300% zawartość białka w porównaniu do zwykłych chlebów mieszanych. ProBody jest odpowiedzią firmy na coraz większą popularność diet niskowęglowodanowych w Polsce. Produkt ten sprawdził się już na rynku niemieckim przede wszystkim wśród osób dbających o sylwetkę i zdrowie, poszukujących zdrowego, pełnoziarnistego pieczywa, które świetnie uzupełnia ich dietę.

Drugą nowością z kategorii produktów cukierniczych jest gotowa mieszanka do przyrządzania Kremu brûlée, jednego z najsłynniejszych deserów francuskich. Delikatny waniliowy krem zapiekany ze skarmelizowaną skorupką z cukru jest klasyczną pozycją w wielu restauracjach i cukierniach. KOMPLET Polska oprócz standardowej receptury zamierza przedstawić także nowe przepisy z wykorzystaniem kremu brulee nad którymi pracuje obecnie zespół technologów firmy.

 

 

Firma KOMPLET Polska powstała w 1994 roku. Jest częścią międzynarodowej grupy ABEL+SCHAEFER/KOMPLET, legitymującej się ponad stuletnią tradycją. Na bogatą i różnorodną ofertę firmy składają się surowce dla wyrobów cukierniczych i piekarniczych.

Firma KOMPLET to połączenie tradycji i nowoczesności; natury i skomplikowanej technologii. Wszystko to odbywa się przy zachowaniu odpowiedzialnego korzystania z surowców, wysokiego standardu higienicznego oraz systematycznej i szczegółowej kontroli procesów produkcyjnych. Przyjęte i od lat wdrażane działania sprawiają, iż produkty firmy KOMPLET kojarzone są m.in. z: wysoką jakością, łatwością w zastosowaniu, dobrym smakiem, wysokimi właściwościami odżywczymi.