Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Expo Sweet już 26 lutego

dodano , Administrator

W niedzielę 26 lutego rozpoczynają się największe w Polsce targi cukiernicze i lodziarskie Expo Sweet. Potrwają 4 dni, do środy 1 marca włącznie.

W tym roku Expo Sweet wraca w maksymalnym wymiarze – 4 hale warszawskiego centrum wystawienniczego Expo XXI zostaną wypełnione wystawcami. Udział potwierdzili wszyscy liczący się producenci z branży. Pomimo że wielu ma za sobą bardzo trudny rok, to zakładają, że to będzie punkt zwrotny i gospodarka znowu nabierze wiatru w żagle.

Oprócz oferty wystawienniczej zaplanowano szereg atrakcji, konkursów, pokazów i prelekcji tematycznych. Po szczegóły zapraszamy na stronę www.exposweet.pl, gdzie można zapoznać się z programem targów i zapisać na szkolenia lub pokazy specjalistyczne.

Tradycyjnie każdy dzień ma swój temat wiodący: niedziela to dzień tortów – na Forum Mistrzostw odbędzie się pokazowy turniej mistrzów dekoracji. Poniedziałek to z kolei dzień lodów, więc odbędą się Lodziarskie Mistrzostwa Polski. We wtorek zmierzą się twórcy najlepszych w Polsce deserów, a w środę w szranki stanie młode pokolenie cukierników. Jednocześnie przez wszystkie dni targów będzie trwać Konkurs Dekoracji Cukierniczych, na który wpłynęło już ponad 120 zgłoszeń z 6 krajów.

Obok Forum Mistrzostw zlokalizowana została sala szkoleniowa, gdzie odbędą się prelekcje z zakresu oszczędzania energii oraz alternatywnych źródeł zasilania dla piekarni i cukierni. Cukierniczy mistrz świata Roberto Lestani poprowadzi pokazy pt. „Cukiernictwo – od podstaw po mistrzostwo świata”. Zawodnicy startujący w Lodziarskich Mistrzostwach Polski poprowadzą praktyczne warsztaty z produkcji lodów na naturalnych składnikach, a reprezentantki Polski przygotowujące się do Mistrzostw Świata w Dekoracji Tortów w Mediolanie – pokazy z przygotowania i wykonania dekoracji. To oczywiście nie wszystko – będzie można zobaczyć także pracę wystawioną podczas World Chocolate Masters w Paryżu oraz tę, z pomocą której reprezentanci Polski wywalczyli 4. miejsce na SIGEP w tym roku oraz wiele, wiele innych atrakcji.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i odwiedzenia Expo Sweet. Bilety i wejściówki można pobrać na stronie exposweet.pl. Dla naszych czytelników codziennie zostawimy 20 bezpłatnych podwójnych wejściówek dostępnych na hasło „Mistrz Branży” – kto pierwszy ten lepszy – konrakt z redakcją marketing@mistrzbranzy.pl,  881 610 669

Przypominamy, że targi odbędą się w Warszawie przy ul. Prądzyńskiego 12/14, blisko Dworca Zachodniego, przy którym od strony ul. Tunelowej będą czekać na Państwa bezpłatne autobusy. Do zobaczenia na Expo Sweet!