Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Jak skutecznie wnioskować o fundusze unijne w PARP?

dodano , Administrator

Jeśli marzysz o urzeczywistnieniu swojego pomysłu biznesowego, pierwsza połowa tego roku może być dla Ciebie przełomowa. W Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) będą dostępne nowe nabory w ramach Funduszy Europejskich, które stanowią klucz do rozwoju Twojego biznesu.

Warto pamiętać, że sukces wymaga solidnego przygotowania. A już w najbliższym czasie PARP ogłosi nabory, takie jak: „Granty na Eurogranty” dla MŚP i organizacji badawczych, „Zrównoważona mobilność miejska” dla jednostek samorządowych ze wschodniej Polski oraz „Akademia HR – oferta dla przedsiębiorców” dla mikro (bez osób samozatrudnionych niezatrudniających pracowników), małych, średnich i dużych firm i „Usługi Rozwojowe 4.0 – oferta dla dostawców usług BUR” – projekt skierowany do podmiotów posiadających wpis do BUR (uprawniający do publikowania usług z możliwością ich dofinansowania ze środków publicznych).

Te możliwości wsparcia oferowane przez Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 (FENG), Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 (FEPW) oraz Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) z udziałem PARP stwarzają dogodne warunki dla przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swoje projekty, zdobywać nowe umiejętności czy zdobywać nowe rynki. Dzięki wszechstronnej ofercie PARP, odpowiednio wcześniej zaplanowany udział w programach umożliwi zdobycie potrzebnych środków finansowych w postaci dofinansowania oraz merytoryczne wsparcie, co przełoży się na sukces ambitnych przedsięwzięć biznesowych.

Jak się do nich przygotować?

Znajdź ofertę funduszy europejskich:
PARP organizuje nabory, które obejmują różne obszary i branże. Wybierz ten, który najlepiej pasuje do zakresu Twojego projektu. Starannie przemyśl, w którym naborze masz największe szanse na sukces.

Zrozumienie dokumentacji aplikacyjnej:
Zanim zaczniesz cokolwiek planować, dokładnie przeanalizuj dokumentację dla danego naboru, w tym m. in. Regulamin wyboru projektów oraz Kryteria wyboru projektów. Znajomość zasad i kryteriów oceny pozwoli Ci dostosować swoją strategię do wymaganych oczekiwań. Przeczytaj wzór umowy, który będzie obowiązywał dla Twojego projektu.

Wypracowanie wyjątkowej koncepcji:
Twój projekt musi wpisywać się w założenia programu i spełniać niezbędne kryteria. Zainwestuj czas w opracowanie koncepcji wraz z analizą budżetu, która spełni wymagania naboru i przyniesie korzyści społeczne czy gospodarcze.

Przygotowanie solidnego wniosku o dofinansowanie:
Zadbanie o profesjonalną prezentację swojego pomysłu to klucz do sukcesu. Dbałość o jasny opis, logiczną strukturę i poprawność formalną dokumentacji może przesądzić o pozytywnej ocenie Twojego wniosku. Zadbaj wcześniej o pełną dokumentację wymaganą do złożenia w naborze. Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę. Przygotuj wniosek wcześniej, aby mieć czas na ewentualne poprawki i doprecyzowanie szczegółów. Wnioski składane są online przez Lokalny System Informatyczny.

więcej >