Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Konferencja „Czy zmiana to nowa stała? Pracodawcy Jutra w dobie ciągłych rewolucji”

dodano , Administrator

12 grudnia 2023 r. PARP organizuje bezpłatną konferencję w trakcie wydarzenia zostaną poruszone aktualne tematy dotyczące m.in. wpływu sztucznej inteligencji i nowych technologii na rynek pracy, różnorodności pokoleniowej w przedsiębiorstwie, a także zrównoważonego rozwoju i etyki w biznesie.

Konferencja  Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości pt. „Czy zmiana to nowa stała? Pracodawcy Jutra w dobie ciągłych rewolucji” odbędzie się 12 grudnia w godz. 10:00-14:00. Wydarzenie jest dedykowane przedsiębiorcom, instytucjom edukacyjnym współpracującym z przedsiębiorcami, Sektorowym Radom ds. Kompetencji, a także organizacjom działającym w relacji biznes-edukacja. Zapisy są dostępne na stronie PARP.

Konferencja będzie stanowić niepowtarzalną okazję do wnikliwej analizy zmian na rynku pracy i poszukiwania rozwiązań, które pozwolą przedsiębiorcom efektywnie zarządzać swoimi organizacjami. Eksperci przybliżą uczestnikom tematy związane m.in. z rozwojem nowych technologii i sztucznej inteligencji, różnorodnością pokoleniową oraz odpowiedzialnym biznesem.

Wydarzenie zostało podzielone na cztery bloki tematyczne: „Pracodawcy jutra w przyszłości”, „Sztuczna inteligencja, nowe technologie, nowe podejście do pracy i ich wpływ na rynek pracy”, „Pokoleniowa wieża Babel” oraz „Biznes wymiaru społecznego – Pozytywny wpływ, zaangażowanie, równowaga, etyka”.

Pracodawcy jutra w przyszłości
Blok 1. Tematem pierwszej części konferencji będą kluczowe kompetencje i zjawiska, na których powinni skupić się pracodawcy, przygotowując się do zmian zachodzących na rynku pracy. Joanna Malinowska-Parzydło z firmy doradczej Younicorn wygłosi prelekcję pt. „Pracodawca zwinny technologicznie musi najpierw »umieć w człowieka«. Rzecz o kluczowych kompetencjach społecznych”. Z kolei Maja Gotowska – konsultantka HR, wykładowca, lider opinii – opowie o zjawiskach, o których każdy pracodawca musi pamiętać. Kacper Nosarzewski, partner w 4CF, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością wygłosi prelekcję „Już za rogiem AGI – czy możemy się przygotować? Foresight rynku wobec rozwoju sztucznej inteligencji”.

Sztuczna inteligencja, nowe technologie, nowe podejście do pracy i ich wpływ na rynek pracy
Blok 2. będzie poświęcony tematom dotyczącym wpływu sztucznej inteligencji i nowych technologii na rynek pracy. W tej części konferencji wystąpią: Agnieszka Ciećwierz, partnerka w firmie Sigmund Polska i autorka bestselleru „Rekrutacja oparta na kompetencjach”; Piotr Piasecki, Przewodniczący Rady ds. Kompetencji Sektora usług rozwojowych, współtwórca i Prezes Polskiej Izby Firm Szkoleniowych; Hubert Wasielewski, Business Development Manager eRecruirte (Grupa Pracuj); Zbigniew Brzeziński, szkoleniowiec i trener, członek Zespołu ds. Promocji Miasta Kielce, a także Agnieszka Giermek-Ziółkowska, dyrektor ds. personalnych EBS S.A. Prelegenci opowiedzą m.in. o rewolucji technologicznej AI i jej wpływie na edukację, aspektach rozwoju nowych technologii w kontekście rynku pracy, strategiach adaptacji do prognozowanych zmian na rynku pracy oraz przykładach konkretnych inicjatyw i programów w organizacjach. Odbędzie się również debata, podczas której eksperci zastanowią się, jak będzie wyglądać przyszłość pracy w erze technologii.

Pokoleniowa wieża Babel
Blok 3. Tematem trzeciej części konferencji będzie różnorodność pokoleniowa w miejscu pracy i związane z nią wyzwania. Piotr Stohnij, autor Końca alfabetu, ekspert w zakresie różnorodności pokoleniowej, skupi się m.in. na zmianach zachodzących w sposobie działania instytucji pod wpływem najmłodszych generacji. Omówi, w jaki sposób budować współpracę między osobami z różnych pokoleń i wykorzystywać ich mocne strony. Z kolei Jarosław Nuszczyński, Interim Head of HR z Ten Square Games wygłosi prelekcję pt. „Prawda młodych pokoleń: kłamstwo w rekrutacji, na co dzień i w pracy”. Przybliży m.in. techniki wykrywania kłamstwa i opowie o tym, jakie są motywacje do mówienia prawdy. W ramach tej części konferencji zaplanowano również debatę z udziałem ekspertów pt. „Gotowi na pokolenie Z, czyli co najmłodsi pracownicy wnoszą do biznesu i jak się przygotować na zwiększenie ich wpływu w organizacjach”.

Biznes wymiaru społecznego – Pozytywny wpływ, zaangażowanie, równowaga, etyka
Blok 4. W ostatnim bloku konferencji poświęconym zagadnieniom ESG, prof. dr hab. Bolesław Rok z Katedry Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie Akademii Leona Koźmińskiego opowie o etycznym biznesie w nieetycznym świecie. Borys Sawicki, radca prawny w kancelarii SK&S, wygłosi przemówienie „ESG w MŚP. Kluczowe wyzwania i zakres dla sektora”. Z kolei o ESG wewnątrz organizacji i dobrostanie pracowników w kształtowaniu zaangażowania opowie dr Hanna Kinowska z Instytutu Kapitału Ludzkiego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Konferencję zakończy debata „Czy odpowiedzialni przejmą rynek. Nowe trendy i zjawiska społeczne wokół biznesu”. Eksperci będą dyskutować m.in. o tym, jaki wpływ na otoczenie ma biznes, dlaczego etyka i ESG mogą stanowić o przewadze konkurencyjnej przedsiębiorstw, jakie są korzyści z wdrażania ESG oraz w jaki sposób pracodawcy mogą kształtować zaangażowanie i dobrostan pracowników.

więcej >