Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Speed-X – rewolucja w gastronomii

dodano , Unox, materiał promocyjny

Dostępne na rynku piece nie spełniają już twoich oczekiwań? Poszukujesz urządzenia, które nie tylko podgrzewa potrawy, ale również skraca czas ich przygotowania i posiada funkcję automatycznego mycia? Poznaj Speed-X, piec, który na zawsze zmieni oblicze gastronomii

Speed-X to produkt o nieskończonej liczbie zastosowań, zaprojektowany tak, aby spełnić oczekiwania wielu klientów. Krótko mówiąc, niesamowity, nie mający sobie równych. Klienci świadomi jego możliwości chcą zacząć jak najszybciej korzystać z jego licznych funkcjonalności. Są wśród nich przede wszystkim bary z przekąskami, stacje benzynowe, gastronomia turystyczna (np. na lotniskach i dworcach), sieci kawiarni i wielu innych, używających szybkich pieców. Wynika to z tego, że urządzenia te borykają się z problemem braku automatycznego mycia, co bardzo utrudnia czyszczenie i uniemożliwia gotowanie surowych potraw.

 

Speed-X posiada funkcję automatycznego mycia, która obniża koszty pracy i eliminuje godziny poświęcone na czyszczenie pieców oraz trwale usuwa ryzyko ewentualnych pozostałości środków chemicznych w komorze gotowania. Połączenie gotowania konwekcyjnego i mikrofalowego zostało zastąpione przez innowacyjną technologię Speed-X.
Speed-X może zrobić jeszcze więcej! Nie tylko szybko podgrzewa potrawy, może też przyrządzić pierś z kurczaka z warzywami (w 180 s!), całą rybę z ziemniakami (w 5 min!) lub pieczone ziemniaki (w 4 min!). Jest w stanie sprawić, że pyszne i gorące dania będą świeżo ugotowane, a nie zregenerowane, i podane niewiarygodnie szybko. Co to oznacza? Rozszerzenie menu i zwiększenie wartości średniego paragonu.

 

Speed-X jest dostępny z okapem kondensacyjnym i filtrem katalitycznym, aby umożliwić instalację w każdym miejscu. Mimo to nie jest przeznaczony wyłącznie dla klientów, którzy już korzystają z szybkich pieców. Speed-X pozwoli wszystkim operatorom tradycyjnej gastronomii na skrócenie o ponad połowę czasów pieczenia. Przyczynia się nie tylko do wzrostu szybkości przygotowania dań, wpływa przede wszystkim na redukcję kosztów, ogranicza marnotrawstwo surowców i skraca czas przygotowania „wydawki” przed obsługą. Szef kuchni może używać Speed-X jak zwykłego pieca konwekcyjno-parowego, kiedy tylko chce, do dyspozycji otrzymuje bowiem: programy automatyczne, ustawienia ręczne i oczywiście mycie po zakończeniu pracy.

 

Speed-X przeznaczony jest dla szerokiego grona odbiorców:
• małych restauracji, restauracji z gwiazdkami, które stale poszukują innowacji;
• sieci restauracji typu fine dining;
• samoobsługi, gdy trzeba w krótkim czasie przygotować potrawy dla wegan czy osób chorych na celiakię;
• piekarzy i cukierników – m.in szybkie podgrzanie kanapki, tosta, wypiek drożdżówek.

Speed-X jest dostępny w przedsprzedaży od stycznia 2022 roku, wysyłka z Włoch rozpocznie się w marcu 2022 roku.
Wielu z was zna firmę Unox od dawna, więc wiecie, jak wielkie korzyści przynosi promowanie sprzedaży poprzez indywidualne doświadczenia kuchenne. Nasz zespół AMC w Polsce będzie miał do dyspozycji Speed-X, aby umożliwić potencjalnym klientom przetestowanie go w ich kuchniach, korzystając z ich składników i przepisów.

 

Technologia, którą prezentujemy, to przełom na rynku!
Chcemy, abyście jako nasz klient zaangażowali się w ten epokowy moment. Tym sposobem staniecie się uczestnikami rewolucji! Pierwszymi, którzy zyskają okazję, by zobaczyć ten niezwykły produkt! Okazja do tego nadarzy się już na Targach Expo Sweet (27 lutego – 2 marca 2022 r.). Nie martwcie się, jeśli nie możecie się na nich pojawić, skontaktujcie się z nami w celu umówienia prywatnej prezentacji urządzenia.

Nawiązując do słów naszego CEO Nicoli Michelona, mamy do czynienia z absolutnie innowacyjnym produktem, prawdziwą rewolucją w świecie gastronomii. Dlatego właśnie jestem przekonany, że Speed-X pomoże zbudować wasz sukces.

Artur Przybylak, Unox Polska