Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Kreacje - relacja ze spotkania autorskiego

dodano , Redakcja AU

Świeżo wypieczone croissanty, doskonała atmosfera, garść dodatkowych informacji oraz zapowiedź kolejnych publikacji. Zobaczcie jak wyglądała oficjalna premiera najważniejszej polskiej publikacji branży cukierniczej.

Choć publikacja Kreacje Iwaniuk Rosiński Wiśniewski jest w sprzedaży już od wakacji, ze względu na sytuację epidemiologiczną, jej oficjalna premiera oraz spotkanie autorskie miały miejsce w Warsaw Academy of Pastry Arts by Sempre w Pruszkowie 21 września. Spotkanie otworzył właściciel firmy Sempre, Sławek Szewczyk. 

 

 

Na spotkanie przybyło sporo zainteresowanych, którzy mogli zaopatrzyć się w książkę z autografami autorów - Michała Iwaniuka, Macieja Rosińskiego oraz Macieja Wiśniewskiego. Ci opowiedzieli o pracach nad nią, a także zapowiedzieli premierę świątecznej odsłony Kreacji (premiera już w listopadzie!). Oprócz opowieści, spotkanie miało część praktyczną, do której zaproszono również uczestników, którzy pod okiem mistrzów mogli stworzyć monoporcje. Goście zostali poczęstowani także świeżo wypieczonymi croissantami z marakują oraz limonką i olejem z pestek dyni i słonecznika. 

 


Na spotkaniu pojawiły się znane branżowe osobowości, m.in. Bożena Sikoń-Wojtal, Iga Sarzyńska, Lech Truskolawski, Wojciech Rzepecki i Tomasz Korfel. Część z tych nazwisk będzie również współautorami trzeciej publikacji z cyklu Kreacje, w której każda ze specjalizacji będzie przedstawiona przez konkretnego eksperta.

 

 

Oficjalna premiera Kreacji zbiegła się z premierą jesiennego wydania Mistrza Branży. Okoliczności te są o tyle szczególne, że po kilkumisięcznej przerwie wydawania magazynu online, wróciliśmy (na stałe!) do wydania drukowanego. A na spotkaniu obecny był również gość głównego wydania, który jest twarzą naszej aktualnej okładki - Tomasz Deker.

 


Za zdjęcia w kolejnych książkach odpowiadać będzie również Jakub Wilczek, ceniony fotograf branży kulinarnej, który również uwiecznił spotkanie.

 


Książka Kreacje od teraz dostępna jest również w naszym sklepie internetowym >>> KLIK!