Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Katowicka Izba Rzemieślnicza nagrodziła najlepszych

dodano , Redakcja AK

6 kwietnia br. odbyła się XXVI Wielka Gala organizowana przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Jak co roku najlepsze firmy z województwa śląskiego uhonorowano nagrodami w kategoriach Firma z Jakością, Wiarygodny Lider Biznesu i Firma Rodzinna; przyznano też tytuł Rzemieślnika Roku.

Tegoroczna Wielka Gala w Zabrzu odbyła się w roku jubileuszu 25-lecia pełnienia przez profesora Jana Klimka funkcji prezesa zarządu Izby Rzemieślniczej w Katowicach. Wziął w niej udział prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, który otrzymał Honorową i Złotą Statuetkę Firma z Jakością.

Jedenaście firm wyróżniono statuetkami Firma z Jakością – wśród nich znalazły się m.in. Mirpol Paweł Kadłubek Piekarnia i Cukiernia z Zawiercia oraz Piekarnia Ziarenko Centralny Ośrodek Szkoleń Tezaurus Bogusław Zwierzchowski w Chorzowie. Nagrodę specjalną w tej kategorii otrzymał organizator Targów Piekarniczych, Cukierniczych i Lodziarskich SweetTARGI.

Nagrody w kategorii Firma Rodzinna również trafiły do przedstawicieli branży piekarskiej i cukierniczej – otrzymali je: Piekarstwo-Cukiernictwo Produkcja-Sprzedaż Marek Jakubiec z Rudy Śląskiej, Piekarnia "u Bigaja" z Jaworzna oraz Piekarnia Ciastkarnia Kłos z Zabrza.

Cztery firmy zostały wyróżnione nagrodą Wiarygodny Lider Biznesu, a przyjaciołom środowiska rzemieślniczego województwa śląskiego wręczono cztery statuetki Spolegliwy Przyjaciel Rzemiosła.

tekst: Ewa Siuda-Szymanowska
zdjęcia: Ireneusz Dorożański