Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

BAKEPOL. Do trzech razy sztuka?

dodano , Redakcja PS

Targi BAKEPOL dopiero we wrześniu 2019 r., ale już wiadomo, że z nową edycją wiąże się zmiana lokalizacji. Po trzech odsłonach w Kielcach i trzech w Lublinie przyszedł czas na Kraków. Dlaczego wybór padł na stolicę Małopolski?

Jak podaje organizator, Targi Przemysłu Piekarskiego i Cukierniczego BAKEPOL zadebiutują w Krakowie. Do tej pory przez wiele lat odbywały się w Lublinie, a jeszcze wcześniej w Kielcach. Jednak po dogłębnym przeanalizowaniu aktualnej sytuacji w branży oraz po skonsultowaniu najbardziej dogodnej lokalizacji z ekspertami sektora piekarsko-cukierniczego organizatorzy zdecydowali się przenieść wydarzenie do Krakowa.

– Kraków to jedno z polskich miast najsilniej kojarzących się z wyśmienitym piekarnictwem i cukiernictwem – mówi Joanna Jasińska, dyrektorka targów BAKEPOL. – Będąc w Krakowie, właściwie na każdym kroku spotykamy piekarnie i cukiernie mogące pochwalić się wysokiej jakości produktami. Tę wysoką jakość pragniemy również widzieć jako nieodłączną część targów BAKEPOL. M.in. dlatego, po konsultacji z ekspertami branży i ze stale współpracującymi z nami firmami postanowiliśmy siódmą edycję wydarzenia zrealizować w tym właśnie mieście.

BAKEPOL to targi dla przemysłu piekarskiego i cukierniczego organizowane co dwa lata na zmianę z poznańską Polagrą Tech. Oferta targowa obejmuje maszyny i urządzenia, komponenty do piekarstwa oraz cukiernictwa, urządzenia chłodnicze, aparaturę kontrolno-pomiarową, asortyment BHP, a także środki transportu. Najbliższa, 7. edycja odbędzie się 12-14 września 2019 r. w Krakowie.

Więcej informacji na www.bakepol.pl