Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Puratos dystrybutorem nadzień Pure Food

dodano , Redakcja MH, materiał promocyjny

Firma Puratos Polska Sp. z o.o. została wyłącznym dystrybutorem pełnej oferty produktów Pure Food na terenie całej Polski. Tym samym Puratos rozszerzył swoją ofertę nadzień, mających szerokie zastosowanie między innymi w przemyśle piekarniczym, cukierniczym i lodziarskim.

Grupa Puratos, światowy producent składników dla branży piekarniczej, cukierniczej oraz czekolady, w kwietniu bieżącego roku zakupiła łotewską fabrykę Pure Food, jednego z największych producentów wsadów i nadzień owocowych w krajach nadbałtyckich. Od tego momentu Pure Food stanowi kolejną z 50 fabryk Grupy Puratos, działających na całym świecie. Wraz ze swoimi pracownikami Pure Food zasilił zespół ponad 5 600 specjalistów Puratos. 

W fabryce Pure Food przetwarzane są wyłącznie świeże owoce, pozyskiwane w przeważającej części z naturalnego środowiska, między innymi z najczystszych lokalnych lasów krajów północnej Europy, w tym z Polski. Proces wytwarzania produktów spełnia wymagania standardu BRC, dzięki czemu wyroby charakteryzują się wysoką jakością i są bezpieczne dla konsumentów, co zostało potwierdzone certyfikatem.

Jesteśmy dumni, iż produkty, które odniosły sukces w krajach nadbałtyckich, już teraz za pośrednictwem silnej sieci dystrybucji Puratos Polska, mogą docierać do polskich odbiorców. Zawartość naturalnych owoców w naszych nadzieniach sięga 80%. Kiwi, rabarbar, żurawina – to smaki, które kierujemy do niszy konsumentów, poszukujących nowości. W ofercie jest również pełna gama popularnych, lubianych przez Polaków smaków, takich jak wiśniowy, jabłkowy czy morelowy. – mówi Katarzyna Ronge, Dyrektor Generalny Puratos Polska Sp. z o.o.


Dla klientów, zainteresowanych ofertą Pure Food, firma Puratos uruchomiła

specjalny numer infolinii 61 657 63 69*.

Dodatkowe informacje można również uzyskać pisząc na adres info@puratos.pl

*Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00.