Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Łódź stolicą naturalnej żywności

dodano , Redakcja AK, materiał promocyjny

12-14 października br. w Łodzi odbędzie się największa i najważniejsza w Polsce impreza promująca ekologiczne i tradycyjne produkty żywnościowe - V Targi Naturalnej Żywności NATURA FOOD. Udział potwierdziło ponad 200 wystawców z Polski i zagranicy (Azerbejdżan, Czechy, Francja, Indie).

Wystawcy zaprezentują certyfikowane produkty ekologiczne, żywność tradycyjną z oznaczeniami unijnymi i z oznaczeniami krajowych systemów jakości, a także produkty naturalne, nieprzemysłowe i o niskim stopniu przetworzenia. Targi dadzą możliwość zapoznania się z szeroką ofertą produktów tradycyjnych – prezentowane będą najwyższej jakości wyroby z dziczyzny, znakomite austriackie sery, wędzone ryby, pieczywo oraz dżemy i konfitury jak z ,,domowej spiżarni”.

Konferencje, seminaria i liczne atrakcje

Organizatorzy zapowiadają bardzo bogaty program imprez towarzyszących. W ramach targów odbędą się międzynarodowe konferencje realizowane we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz IFOAM EU Group, Akademia Biokuriera, a także BioBiznes Forum - panel praktycznych warsztatów i seminariów, kierowany do właścicieli i pracowników sklepów z produktami ekologicznymi. Podczas targów konsumenci będą mieli możliwość degustacji i zakupu prezentowanych produktów, a także udziału w spotkaniach poświęconych biożywności, odżywianiu czy umiejętności czytania ekoznaków. Planowane są także liczne pokazy kulinarne i laboratoria smaku dedykowane produktom ekologicznym i regionalnym z udziałem znanych mistrzów kuchni. Szczegółowe informacje i program www.naturafood.pl lub poniżej w PDF-ie.