Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

3. urodziny Too Good To Go: piwo z czerstwego pieczywa

dodano , Redakcja AU

Too Good To Go obchodzi w Polsce swoje trzecie urodziny. Z tej okazji Browar Wagabunda w kooperacji z Gorąco Polecam (Enata Bread) wyprodukował piwo z czerstwego pieczywa.

Piwo “Zrównowarzone” jest dziełem jednego z najmniejszych browarów w Polsce, słynącego z eksperymentów - Wagabunda. To do niego marka Gorąco Polecam (wchodząca w skład piekarniczej grupy Enata Bread) dostarczyła bułki, chleby, bagietki i bajgle, na bazie których powstało doskonałe piwo. To jeden ze sposobów na wykorzystanie czerstwego pieczywa, idealnie współgrający z ideą Too Good To Go, która walczy z marnowaniem jedzenia.

 


- W tym roku uwarzyliśmy wyjątkową akcję, którą jeszcze mocniej chcemy podkreślić, że nie wszystkie produkty, które w pierwszej ocenie nadają się do wyrzucenia, muszą lądować w koszu. Wiedzą to nasi użytkownicy i partnerzy, którzy od 3 lat przyczyniają się do realnych zmian. Dlatego w te urodziny wznosimy toast za zdrowie naszej planety w „zrównowarzony” sposób - mówiła Anna Kurnatowska, Country Managerka Too Good To Go. - Wygląd i smak naszego piwa jest doskonały – odczuwam w nim chlebową nutę, która jest mi tak bardzo bliska. Piwo powstało w tradycyjny sposób. Nasze pieczywo, które wyrasta i zarumienią się także na naturalnym zakwasie, mocno wpisało się w to rzemieślnicze – wymagające cierpliwości i pieczołowitości – podejście. Liczę na więcej. Przecież z pozostającego pieczywa można zrobić dużo więcej! - dodał Bartłomiej Rychcik, CEO Enata Bread.

Proces warzenia piwa trwał ok. 5 tygodni, wyprodukowano 1000 butelek. W “Zrównowarzonym” ok. 30% wszystkich fermentowanych cukrów pochodzi z uratowanego przed zmarnowaniem pieczywa. Jak wspomniał Łukasz Tyczyński, New Business Manager w Browarze Wagabunda, czerstwe pieczywo użyte do produkcji piwa to zaledwie ułamek ilości, jaką marnujemy każdego dnia.

ESS

źródło: Enata Bread

foto: Browar Wagabunda