Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Najmniejsza witryna piekarnicza na świecie!

dodano , Redakcja AU

Najmniejsza witryna piekarnicza na świecie znajduje się we francuskim mieście La Rochelle. I właśnie została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa ze względów na swoją powierzchnię.

Witryna piekarni ”L’Ami du pain” („Przyjaciel Chleba”) została uznana 16 maja 2022 roku, w dzień wspomnienia św. Honoriusza, we Francji patrona piekarzy, za najmniejszą witrynę  na świecie. Piekarnia mieści się w centrum miasta przy ul. Cordouan i jest zarządzana przez Emmanuela Reffin i Ludovica Freya. Witryna piekarni mierzy jedynie 1,15 metra.

 

 

Starania o to, by uznać ją za najmniejszą na świecie trwały kilka lat. Początkowo chciano, żeby to piekarnia została wpisana do Księgi Rekordów, ale nie spełniała wymogów. Ostatecznie, to urocza witryna w stylu vintage jest tą najmniejszą, choć czasem w nagłówkach prasowych widnieje tytuł: „najmniejsza piekarnia na świecie”. Jednak zdecydowanie chodzi o witrynę. Taki tytuł przyznała jej Księga Rekordów Guinnessa. Koszty wpisana obiektu do Księgi były wysokie, bo około 15 000 euro. Właścicielom udało się uzyskać zniżkę i ostatecznie zapłacili 8 000 euro.

 

 

Wpis do Księgi zwiększy popularność miejsca. - Mamy już nowych klientów po publikacji reportaży. Mamy nadzieję przyciągnąć ludzi, by ożywić tę część dzielnicy, która jest zwyczajowo spokojniejsza niż część portowa miasta – mówi Ludovic Frey.

źródło >>> KLIK!

 

KS