Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Bożena Sikoń jurorem programu „Polski turniej wypieków”

dodano , Redakcja AK, materiał promocyjny

Bożena Sikoń, szef Pracowni Cukierniczej tortownia.pl, uznana mistrzyni cukiernictwa, została zaproszona do nagrywanego właśnie programu "Polski turniej wypieków". Jest to nowa propozycja telewizji Discovery, której emisję w kanale TLC przewidziano już na październik.

Program jest polską wersją brytyjskiego hitu "The Great British Bake Off" emitowanego na wyspach przez BBC2. Podczas 7 kolejnych odcinków uczestnicy – amatorzy cukiernictwa – rywalizują ze sobą, samodzielnie przygotowując ciasta i desery. Znajdą się wśród nich m.in. torty, serniki oraz mazurki. Aby wzbogacić formułę programu i przybliżyć widzom nasze regionalne słodkości, każdy odcinek odbywa się w innej części Polski, a zdjęcia powstają w plenerze, w specjalnie przygotowanych namiotach.

Prowadzącymi program są popularni Marta Grycan oraz Piotr Gąsowski. Wypieki uczestników są poddawane wnikliwej ocenie jury w osobach Bożeny Sikoń i Tomasza Dekera. W finałowym odcinku, do którego dotrze najlepsza trójka, wyłoniony zostanie Polski Mistrz Wypieków.

 Zdaniem Bożeny Sikoń, znanej już widzom m.in. z autorskiego programu „Łakocie Bożeny Sikoń”, telewizyjny konkurs ma duże szanse, by stać się hitem nie tylko wśród pasjonatów wypieków. Mistrzyni cukiernictwa przyznaje, że bardzo cieszy ją obserwowanie postępów uczestników, ich kreatywności i zaangażowania. – Mając na co dzień do czynienia z profesjonalistami w dziedzinie cukiernictwa, z zainteresowaniem obserwuję, jaki poziom prezentują uczestnicy, którzy nie posiadają przecież wykształcenia w tym kierunku, a ich wiedza wypracowana jest jedynie pasją – dodaje Bożena Sikoń.

 

źródło: tortownia.pl
zdjęcia: Endemol, producent programu "Polski turniej wypieków"