Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Jak się robi kwiaty z warzyw, czyli Carvingowe Mistrzostwa Polski Juniorów

dodano , Redakcja AK

19-20 październik 2012 r. w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Gdańsku-Oliwie 20 młodych zawodników pokaże swoje umiejętności w ciekawej sztuce carvingu. Zmierzą się w dwóch konkurencjach: rzeźba w arbuzie oraz bukiet kwiatów z samych warzyw.

Do 27 września br. można nadsyłać zgłoszenia do udziału w mistrzostwach. Organizatorzy „Carving-Gniech” Grzegorz Gniech oraz Miejscki Ogród Zoologiczny Wybrzeża czekają na zgłoszenia młodzieży w wieku 16-21 lat, a dokładnie – osób, które ukończyły 16. rok życia, ale nie ukończyły 21 lat (urodził się po 20.10.1991 r.). Oprócz metryki ważne są zdjęcia własnoręcznie wykonanej rzeźby arbuza o dowolnej tematyce oraz zdjęcie własnoręcznie wyrzeźbionego z warzyw i/lub owoców bukietu kwiatów.

Dwie konkurencje

Konkurs składa się z dwóch konkurencji. Pierwsza to rzeźba w arbuzie, wykonana w stylu dowolnym, w której trzeba się zainspirować tematyką ZOO. Tę pracę zawodnicy przywożą ze sobą gotową. Wszelkie niezbędne materiały do ekspozycji zawodnicy muszą sobie zapewnić we własnym zakresie. Ekspozycja będzie podlegać ocenie.

Druga konkurencja to już praca wykonana na miejscu. Zawodnicy będą mieli 180 minut, żeby wykonać  bukiet kwiatów w dowolnej aranżacji. Do dyspozycji zawodników w będą: dynia, cukinia, buraki, kalarepa, melon, marchew, biała rzodkiew, por, szczypiorek, papryczka pepperoni, koper włoski.

Nagrody

Organizatorzy przewidzieli nagrody rzeczowe dla wszystkich zawodników, premiując oczywiście pierwsze 3 miejsca. Największa gratka czeka na zwycięzcę. Za zajęcie pierwszego miejsca zawodnik otrzyma zestaw do carvingu firmy Triangle (25 elementów), voucher: Weekend dla Dwojga w Zamku Gniew, voucher o wartości 1898 zł na kurs carvingu II i III stopnia oraz książkę do carvingu.

Więcej informacji na www.mistrzostwapolskiwcarvingu.pl