Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

We wrześniu rozstrzygnięcie konkursu "Marka – Śląskie"

dodano , Redakcja AK, materiał promocyjny

1 września br. Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach oraz Marszałek Województwa Śląskiego już po raz trzeci zapraszają na uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Marka – Śląskie”.

Na liście nominowanych w tym roku znalazły się firmy z naszej branży. W kategorii Dziedzictwo Kulturowe Regionu nominowano Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek, prowadzone przez Piotra Mankiewicza. W kategorii Produkt nominowano Babę z Kamyka firmy Consonni Bartelak SC oraz Kołocz Śląski z Piekarni Józefa Lipy.

Wręczenie prestiżowych nagród nastąpi na XVIII Gali Izby - plenerowym spotkaniu biznesowym na terenie Centrum Edukacji i Biznesu – Nowe Gliwice, którego celem będzie promocja przedsiębiorczości, nagradzanie wybitnych osób i firm, a także stworzenie sprzyjającego klimatu dla podejmowania nowych inicjatyw. Współgospodarzem tegorocznej Gali jest Prezydent Miasta Gliwice, Pan Zygmunt Frankiewicz.

 ***

Konkurs „Marka - Śląskie" otrzymał w 2011 roku wyróżnienie Wojewody Śląskiego „Śląskie na 5" i ma na celu wyłonienie i wypromowanie produktów, firm i przedsięwzięć, które ze względu na swoją jakość, unikatowe walory i związki z województwem śląskim, reprezentują poziom nieprzeciętny, godny do naśladowania. Kapituła konkursu honoruje również osobowości odpowiedzialne społecznie, aktywne i przedsiębiorcze, które wniosły niekwestionowany wkład i są szczególnie zaangażowane w promocję naszego regionu.

Podobnie jak w latach ubiegłych, podczas części oficjalnej Gali wręczone zostaną również odznaczenia regionalne, honorujące wyróżniających się ludzi, firmy i instytucje, które aktywnie tworzą gospodarkę rynkową, wspierają jej rozwój i dostosowanie do standardów europejskich oraz Medale Izby, które stanowią podziękowanie dla przedsiębiorstw za ich szczególne osiągnięcia w rozwoju regionu, ochronie środowiska i wprowadzaniu nowych rozwiązań i technologii.