Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Przegląd rynkowy maszyn, urządzeń i wyposażenia 2021

dodano , Redakcja PS

Prężnie działająca firma to zgrany zespół, plan marketingowy i świetny produkt. By ten powstał potrzeba również nowoczesnych maszyn do piekarni, do cukierni, które usprawnią produkcję i odciążą pracowników. Specjalnie dla Was zebraliśmy rzetelny przegląd asortymentu piekarni i cukierni czołowych producentów roku 2021.

Sercem piekarni i cukierni jest piec! Na jaki zatem się zdecydować? Czym kierować się przy wyborze? Czy warto kupować z drugiej ręki? Jakie inne sprzęty są potrzebne do wyposażenia początkującej, a jakie dla od wielu lat prężnie działającej firmy? I które sprzęty są niemal na wagę pracownika? Poznajcie opinie ekspertów, producentów i rzemieślników.

Rodzaj używanego sprzętu odgrywa ogromną rolę – decyduje o jakości wypiekanego w piekarni i cukierni pieczywa czy ciast. Dlatego wybierając dostawcę sprzętu, należy pamiętać o pewnych aspektach. Aby uniknąć ryzyka straty, warto zdecydować się na renomowanego i niezawodnego partnera. Przyjrzyjmy się kilku przydatnym wskazówkom, które mogą pomóc w wyborze wydajnego dostawcy sprzętu piekarniczego.

Bezpłatne usługi konserwacyjne

Konserwacja przemysłowych urządzeń piekarniczych to bardzo delikatne zadanie, ponieważ nawet odrobina lekkomyślności podczas czyszczenie może skutkować zanieczyszczeniem produktów spożywczych. Chociaż większość maszyn posiada proste instrukcje czyszczenia, lepiej zlecić ich weryfikację profesjonalistom – co najmniej dwa razy w roku. Dlatego ważny jest wybór dostawcy, który oferuje bezpłatne usługi serwisowe.

Wybierz zautomatyzowany sprzęt

Generalnie zaleca się wybór automatów. Początkowo mogą być nieco droższe, jednak po uruchomieniu szybciej przyniosą zwrot z inwestycji. Poza tym koszty pracy są również mniejsze i w dłuższej perspektywie zmniejszają ogólne inwestycje.

Profesjonalny rozmieszczenie sprzętu

Piece, miesiarki, chłodziarki, sprzęt do dekorowania ciast, stemple kształtowe, krajalnice do ciast i linie produkcyjne do oblewania to tylko niektóre z narzędzi, które każda komercyjna piekarnia musi mieć. I które zajmują sporo miejsca! By maszyna służyła firmie, musi być profesjonalnie zagospodarowana, tak by nie przeszkadzać pracownikom w dostaniu się do innych narzędzi i sprzętów, bo to finalnie wydłuży czas i może być niebezpieczne dla załogi. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór dostawcy, który świadczy usługi w zakresie projektowania przestrzeni piekarni i cukierni.

Przegląd rynkowy 2021

Maszyny, urządzenia, wyposażenie www.mistrzbranzy.pl/maszyny