Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Niezwykła piernikowa kolekcja na Dzień Dziecka

dodano , Redakcja AU

Kolejny niezwykły projekt utalentowanej Igi Sarzyńskiej udowadnia, że cukiernictwo jest bliższe sztuce, niż dotąd sądziliśmy! Do pracy nad piernikami, mistrzyni zaangażowała młode pokolenie, a całość dedykowana jest dzieciom, bo to pierniki na Dzień Dziecka.

Iga Sarzyńska-Komorowska, współtwórczyni marki „Iga Sarzyńska Wzrusza Toruń” zapowiada nowy rozdział w działalności toruńskiego butiku, inaugurując współpracę z młodymi artystami. Pierniki z kolekcji specjalnie przygotowanej na Dzień Dziecka są ozdobione portretami namalowanymi przez 15-letnią Amelię Korczak, uczennicę I klasy Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni Orłowie.

 


Dziecięca kolekcja artystycznych pierników to 6 portretów dziewczynek i chłopców w różnym wieku oraz trzy pierniki wyrażające życzenia dla wszystkich dzieci, z hasłami: Bądź odważny/a, Bądź szczęśliwy/a, Bądź sobą. To małe dzieła sztuki zaklęte w lukrze królewskim. Autorka portretów, Amelia Korczak, jest laureatką wielu konkursów plastycznych. 

 

 

Współpraca z artystami nie jest Idze Sarzyńskiej-Komorowskiej obca – od początku powstania piernikowego butiku współpracuje np. z Aleksandrą Morawiak, która tworzy kolaże na opakowania słodkości. Jednakże najnowsza dziecięca kolekcja pierników jest wstępem do czegoś więcej. – Rozpoczynamy nią cykliczny, wyjątkowy projekt współpracy z ponadprzeciętnie uzdolnionymi młodymi artystami. Będziemy promować talenty, pokazywać piękno, a jednocześnie inspirować dzieci do tego, by zawsze były odważne, szczęśliwe i pozostawały sobą – pisze na swojej stronie internetowej mistrzyni cukiernictwa.

 


Fot. A. Pałtynowicz

Iga Sarzyńska Wzrusza Toruń >>> KLIK!