Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Kandy Ambasadorem Polskiej Gospodarki

dodano , Kandy, materiał promocyjny

Firma została laureatem konkursu, którego celem jest zwiększenie zaangażowania rodzimych przedsiębiorców w promocję Polski na arenie międzynarodowej, jako wiarygodnego partnera gospodarczego. Jury doceniło zróżnicowany i rosnący eksport do kilkunastu krajów na świecie.

Kandy wysyła za granicę głównie owoce kandyzowane i termostabilne nadzienia cukiernicze Lauretta. W latach 2012-2019 eksport wzrósł niemal 9-krotnie. Kapituła konkursu Ambasador Polskiej Gospodarki, organizowanego przez Business Center Club, wyróżniła Kandy za sukcesy na rynkach międzynarodowych. – Bardzo cieszy nas ta nagroda i fakt, że dostrzeżono naszą obecność na świecie – mówi Dariusz Socik, właściciel. – Obecnie eksport stanowi ok. 10% sprzedaży. Wysyłamy towar do kilkunastu krajów, coraz częściej także poza Unię Europejską. To bardzo obiecujący kierunek ekspansji.

Produkty Kandy dostępne są nie tylko w Niemczech, Hiszpanii, Grecji i Rumunii, ale np. w Rosji, Jordanii, Libii, Arabii Saudyjskiej czy Armenii. Strona lauretta.eu jest dostępna w 14 językach obcych.