Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Debic Pastry Cup - nowy konkurs dla ambitnych cukierników

dodano , Redakcja AU

28 marca ambitni cukiernicy będą mieli kolejną okazję do słodkich popisów. Odbędzie się pierwsza edycja Debic Pastry cup, której organizatorem jest mistrz i mentor polskiego cukiernictwa - Paweł Mieszała.

Tegoroczne targi EuroGastro zapowiadają się wyjątkowo apetycznie! Wszystko za sprawą pierwszej edycji konkursu Debic Pastry Cup, którego organizatorem jest znany polski mistrz cukiernictwa i mentor z ponad 25 letnim doświadczeniem, Paweł Mieszała. 28 marca 2019 r. do zawodów przystąpią  dwuosobowe drużyny w składzie cukiernik/pastry chef lub cuisine chef oraz asystent/pomocnik pracujący w zawodzie minimum od dwóch lat. Nie muszą reprezentować jednego miejsca pracy.

Ich zadania będą podzielone na dwie części:

- wykonanie dwóch identycznych tortów (jeden do degustacji, drugi do prezentacji) o średnicy 21 cm w stylu freestyle

- deser na talerzu, czyli wykonanie 12 identycznych deserów restauracyjnych w formule freestyle

Warunkiem jest też wykorzystanie dowolnego produktu firmy Debic. Biszkopty, beza i makaroniki mogą zostać przywiezione jako gotowy produkt do użycia podczas konkursu. Musy, kremy oraz wszelkie dekoracje muszą zostać wykonane od podstaw na miejscu. Na wykonanie pracy oraz posprzątanie stanowiska zespoły będą mieć 3 i pół godziny. Po tym czasie jury pod przewodnictwem belgijskiego cukiernika Bruno van Vaerenbergh, wybierze trzy zwycięskie teamy, które zostaną uhonorowane pieniężnie oraz medalami.

 


Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do końca lutego br. Zakwalifikowane do udziału drużyny zostaną przedstawione na początku marca. Sam konkurs rozpocznie i zakończy się 28 marca (debiccup@gmail.com). Dzień później odbędzie się pokaz mistrzów, podczas którego szef kuchni przygotuje przystawkę, a cukiernik deser.

Sponsorem głównym konkursu jest marka Debic we współpracy z MT Targi Polska.

Więcej informacji >>> https://www.facebook.com/Debic-Pastry-Cup