Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Puchar z Pracowni Rarytasów

dodano , Redakcja MH, materiał promocyjny

Firma Wedel (narodowy sponsor UEFA EURO 2012) w swojej Pracowni Rarytasów stworzyła replikę pucharu Henri Delaunay'a. To nie pierwsze takie dzieło stworzone w całości z wedlowskiej czekolady.

Na warszawskiej Pradze znajduje się charakterystyczny i owiany magią budynek przy ul. Zamoyskiego 28/30. Jedyny w swoim rodzaju zapach spowijający okoliczne ulice i podwórka nie pozostawia żadnych wątpliwości - to fabryka czekolady Wedla. Tam, w wedlowskim królestwie czekolady, w swojej niezwykłej Pracowni Rarytasów urzęduje Maestro Czekolady - Janusz Profus.

Jest on jednym z najbardziej utalentowanych artystów cukiernictwa, w zawodzie pracuje od 1989 r. Maestro ma na swoim koncie wiele nagród i dyplomów, jest wielokrotnym Mistrzem Świata Cukierników. W Wedlu opiekuje się Pracownią Raraytasów oraz asortymentem Pijalni Czekolady.

Janusz Profus organizuje również niebanalne, czekoladowe wydarzenia. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia powstała ogromna czekoladowa rzeźba Świętego Mikołaja naturalnych rozmiarów. Mikołaj waży 820 kg a zjedzenie go, kosztując 100 g czekolady dziennie, zajęłoby 22 lata. Mistrzowski wyczyn.

Czekoladowy Mikołaj został przekazany do licytacji na aukcję WOŚP i dziś przynosi uśmiech w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Kolejnymi owocami niebanalnego czekoladowego przedsięwzięcia są figury przedstawiające Śnieżynkę, czy Adama Małysza.

Z okazji Euro 2012 w Pracowni Rarytasów powstała czekoladowa replika pucharu Henriego Delaunay'a, która wzbudziła ogromne zainteresowanie. Kolejnym czekoladowym dziełem, które zostało przygotowane specjalnie z okazji UEFA Euro 2012 była miniatura Stadionu Narodowego, która wykonana była z 385 kg wedlowskiej czekolady.


Źródło: Zbiór materiałów od firmy LOTTE Wedel