Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Targi Lodowe ze Smakoszem

dodano , Redakcja AM, materiał promocyjny

Hurtownia Smakosz po raz 5. zorganizowała Targi Lodowe w Świętochłowicach, które z roku na rok przybierają na sile. Zwłaszcza sile przyciągania… nowych klientów. Na ten jeden dzień (16 marca) do Świętochłowic z całej Polski zjechały firmy związane z branżą lodziarską.

– Z każdym rokiem nasze targi rosną w siłę i cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko dostawców dla branży lodziarskiej, ale przedsiębiorców. W tym roku targi są większe o około 30% w porównaniu do zeszłorocznej edycji. Nasze targi odwiedzili nie tylko śląscy przedsiębiorcy, ale też z bliższych lub dalszych województw – nie ukrywał zadowolenia właściciel Hurtowni Smakosz i współorganizator Targów Andrzej Mieszkowski. Według szacunków targi odwiedziło ok. 200 osób, w tym wielu nowych klientów, a przede wszystkim młodych przedsiębiorców wchodzących w tę branżę i chłonnych wszelkich nowości. Andrzej Mieszkowski dodał przy okazji, że jeden z głównych celów imprezy został osiągnięty – zwiedzający uzyskali informacje, jak mogą wykorzystać produkt, aby było ekonomicznie i smacznie.

Wśród wystawców pojawili się m.in.: Master Martini, Emix, AKO, Gotsztlik, Waflex, Dijo, Vortumnus, OSM Bieruń, Fanex, Gel Matic, Vega, AP Polska, Miran Wafel, Soreno, Sudowia Spółdzielnia Mleczarska w Suwałkach.
Producenci przez jeden dzień prezentowali to wszystko, co jest niezbędne do produkcji lodów włoskich, świderków, gofrów, naleśników i innych produktów branży piekarniczo-lodziarskiej. Nie da się ukryć, że dużą furorę robiły jogurty mrożone i lody płynne z OSM Bieruń. Swoją prezentację miały też maszyny do produkcji lodów, akcesoria oraz niezbędne dodatki podnoszące atrakcyjność lodów. Ale to nie wszystko. Targi to zawsze dobre miejsce, żeby podpytać technologów produkcji, jak wybrnąć z trudnych technologicznych sytuacji.

Tak dobrze zorganizowana impreza miała również odpowiednią oprawę medialną. Relacje na bieżąco pojawiały się w kilku stacjach radiowych i TV regionalnych.