Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Innowacje – to proste!

dodano , Redakcja MH, materiał promocyjny

Niedługo w całej Polsce ruszą konferencje promocyjno-informacyjne dotyczące projektu "Innowacje – to proste!". Projekt jest skierowany dla małych firm zainteresowanych innowacyjnymi rozwiązaniami.

Projekt „Innowacje – to proste!” jest realizowany przez Związek Rzemiosła Polskiego wraz z firmą BDKM Grupa Doradcza Sp. z o.o. od czerwca 2011 r. Jest skierowany przede wszystkim do właścicieli firm oraz pracowników kadry zarządzającej, zainteresowanych wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań w swoich firmach, które wbrew powszechnemu przekonaniu nie muszą wiązać się wyłącznie z kosztownymi inwestycjami.

Działania w ramach projektu obejmują trzy etapy:
- badawczego,
- szkoleniowego
- promocyjno-informacyjnego.

W pierwszym etapie (do końca marca br.) są prowadzone badania i analizy innowacyjności mikro- i małych przedsiębiorstw, a wyniki zostaną opublikowane w raporcie obejmującym diagnozę stanu innowacyjności firm, opis wybranych
dobrych praktyk oraz rekomendacje dotyczące zwiększania innowacyjności. Pierwsze wyniki analiz są dostępne na stronie internetowej projektu www.innowacjetoproste.pl  w zakładce „Badania – wyniki”

Kolejnym bardzo ważnym działaniem w projekcie są bezpłatne szkolenia skierowane do dwóch grup odbiorców. Pierwszą grupę stanowią mikro- i mali przedsiębiorcy oraz ich kadra zarządzająca, a drugą organizacje rzemiosła i inni partnerzy społeczni. W szkoleniach weźmie udział 500 przedsiębiorców oraz 250 przedstawicieli partnerów społecznych. Pierwsze szkolenia zostaną zorganizowane we wrześniu 2012 r.

Podczas planowanych konferencji informacyjno-promocyjnych zaprezentowane zostaną wyniki i rekomendacje z badań, dobre praktyki we wdrażaniu innowacji przy wykorzystaniu środków europejskich oraz możliwości wspierania innowacyjności firm na płaszczyźnie krajowej i regionalnej.

Terminy konferencji informacyjno-promocyjnych

· 8 maja 2012 -woj. podkarpackie
· 9 maja 2012 -woj. lubelskie
· 15 maja 2012 -woj. podlaskie
· 17 maja 2012 -woj. kujawsko-pomorskie
· 22 maja 2012 -woj. opolskie
· 23 maja 2012 -woj. dolnośląskie
· 29 maja 2012 -woj. wielkopolskie
· 30 maja 2012 -woj. lubuskie
· 4 czerwca 2012 -woj. zachodniopomorskie
· 5 czerwca 2012 -woj. pomorskie
· 13 czerwca 2012 -woj. małopolskie
· 14 czerwca 2012 -woj. śląskie
· 19 czerwca 2012 -woj. woj. warmińsko-mazurskie
· 26 czerwca 2012 -woj. świętokrzyskie
· 27 czerwca -woj. mazowieckie
· 3 lipca -woj. łódzkieNorbert Pruszanowski
Kierownik Projektu
„Innowacje – to proste!”
Związek Rzemiosła Polskiego