Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Ruszyła Akademia Stylu Angielskiego

dodano , Redakcja PS, materiał promocyjny

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników dekorowania tortów w stylu angielskim i talentu Anny Daraż! Znana dekoratorka z Pracowni Ciast i Tortów „Niezłe Ciacho” we współpracy z naszą redakcją rozpoczęła cykl profesjonalnych filmów instruktażowych, w których dzieli się wiedzą oraz inspiruje.

Kto zna dekoratorkę i właścicielkę Pracowni Ciast i Tortów „Niezłe Ciacho” Annę Daraż, miał okazję uczestniczyć w jej szkoleniach, ten doskonale wie, że Ania lubi i umie dzielić się wiedzą o dekorowaniu w stylu angielskim. To jest jej pasja i sposób na życie, a profesjonalne filmy instruktażowe już dawno chodziły jej po głowie. W tym roku pomysł przyjął konkretną formę i w ten sposób narodziła się Akademia Stylu Angielskiego, której patronuje redakcja "Mistrza Branży"!

Akademia Stylu Angielskiego to cykl profesjonalnych filmów instruktażowych, które krok po kroku pokazują, jak przygotować modne torty w stylu angielskim. Tutoriale on-line nie tylko promują styl angielski w cukiernictwie, ale przede wszystkim uczą technik, które sprawdzą się w każdej pracowni. Anna Daraż pokazuje zarówno podstawy stylu angielskiego (np. jak prosto obłożyć kwadratowe torty masą cukrową), jak i prezentuje sprawdzone techniki tworzenia mniej lub bardziej skomplikowanych dekoracji. Akademia Stylu Angielskiego to także przegląd najnowszych trendów w dekoracjach przygotowywanych z masy cukrowej, jak i czekolady plastycznej.

W pierwszym odcinku „Jak zrobić tort weselny – maty silikonowe” przedstawiono:

- tort weselny czarno-biały,
- technikę obłożenia masą cukrową tortu kwadratowego,
- tworzenie dekoracji przy użyciu silikonowych mat,
- wycinanie literek za pomocą wycinaka na pasku.

Przy tworzeniu filmu zastosowano surowce i akcesoria firmy Modecor Italiana (www.modecor.it), dostępne w Hurtowni Sempre (www.sempreinfo.pl). Mecenat nad projektem Akademia Stylu Angielskiego sprawują SweetTARGi.

Partnerem medialnym Akademii Stylu Angielskiego jest redakcja "Mistrza Branży" - portalu i czasopisma dla piekarzy, cukierników i lodziarzy.

http://youtu.be/-bvW1VRMJpI