Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Warto przeczytać

 • Tort na duże przyjęcie

  Tort na duże przyjęcie

  Tort na specjalną okazję, na bardzo dużą liczbę gości to już nie lada wyzwanie. Taki tort (najczęściej piętrowy, w dodatku odporny na transport) powinien być idealny, a przy tym jest trudniejszy do zrobienia niż nasze „codzienne” słodkie dzieła. Poniżej kilka wskazówek, jak zabrać się za tak odpowiedzialne zadanie.

  Więcej

 • Prezentujemy profil szkoły z Lwówka Śląskiego

  Prezentujemy profil szkoły z Lwówka Śląskiego

  Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Lwówku Śląskim - to właśnie w tej szkole kształci się laureatka wielkanocnego plebiscytu Mistrza Branży - Monika Chorąziak. Uczennica zajęła pierwsze miejsce w kategorii Receptury Ucznia, przygotowując "Kosz Wielkanocny z barankiem".

  Więcej

 • Higiena według profesjonalistów

  Higiena według profesjonalistów

  W branży spożywczej w zakresie czystości mikrobiologicznej nie ma miejsca na półśrodki, potknięcia czy odstępstwa od reguły. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest chemia profesjonalna. Żeby jednak przyniosła ona spodziewane korzyści, musi spełniać określone wymagania i być odpowiednio stosowana.

  Więcej

 • Włącz muzykę!

  Włącz muzykę!

  Muzyka to sprawa wielce osobista, skazana na gusta i guściki. Trzeba się z tym liczyć, zwłaszcza prowadząc lokal usługowy, handlowy czy gastronomiczny. Dlatego najlepiej zdać się na doświadczenie specjalistów od audiomarketingu.

  Więcej

 • Personalizacja – fanaberia czy konieczność?

  Personalizacja – fanaberia czy konieczność?

  Producenci przemysłowi w formie sieci kawiarnianych coraz silniej wkraczają w rewiry przypisane dotychczas mniejszym, rodzinnym firmom. To, co pozostaje tym drugim to wysoka i niepowtarzalna jakość produktów oraz… spersonalizowane opakowania.

  Więcej

 • Nowe logo ekologicznej żywności

  Nowe logo ekologicznej żywności

  Od kilku lat na naszym rynku pojawia się coraz więcej tzw. żywności ekologicznej. Sama nazwa nie świadczy o tym, że taki produkt spełnia unijne wymogi. Jak więc upewnić się, co do pochodzenia kupowanej przez nas żywności?

  Więcej

 • Opieka medyczna w cenie rogalika

  Opieka medyczna w cenie rogalika

  Zdrowy pracownik to wydajny pracownik, zwłaszcza że w strukturze firmy każdy jest ważnym ogniwem. Zakładamy, że nie będziemy chorowali, bo przecież nikt nie planuje własnej choroby ani choroby pracowników. Gdy nagle z powodu złego stanu zdrowia pracownik nie przychodzi do pracy, pojawia się problem...

  Więcej