Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Warto przeczytać

 • Mars Inc. i zrównoważony przemysł kakaowy

  Mars Inc. i zrównoważony przemysł kakaowy

  Mars Inc. w 2011 roku przeznaczył 30 mln dolarów na inwestycje w zrównoważoną produkcję kakao. Kolejne nakłady finansowe na realizację wspólnych działań z konkurencyjnymi producentami z branży spożywczej przekazywane będą przez amerykańską firmę do 2020 r.

  Więcej

 • Inspekcje malejącego zaufania społecznego

  Inspekcje malejącego zaufania społecznego

  Już 10 lat funkcjonują zaostrzone unijne przepisy dotyczące bezpieczeństwa żywności, a mimo to instytucjonalny nadzór bezpieczeństwa żywności pozostawia wiele do życzenia. Jaki jest sens funkcjonowania tych wszystkich służb prewencyjnych, skoro na trop kolejnych afer częściej wpadają media niż powołane urzędy?

  Więcej

 • Człowiek sukcesu* - piekarz z własnymi sklepami

  Człowiek sukcesu* - piekarz z własnymi sklepami

  – Pomysł na wybudowanie hali pojawił się już w 2004 r. Ale odczekałem, chcąc przekonać się, jak rozwija się rynek naszych sklepów – wspomina Robert Marczak, właściciel Piekarni ROBSON. Jak czas pokazał, sieć sklepów rozwinęła się dobrze, więc inwestycje w nową halę produkcyjną okazały się konieczne.

  Więcej

 • Plebiscyt Maszyny i Urządzenia - podsumowanie

  Plebiscyt Maszyny i Urządzenia - podsumowanie

  Po trzech miesiącach głosowania nasi Czytelnicy wyłonili 18 zwycięzców w Plebiscycie Maszyny i Urządzenia. Sprawdź, kto zajął 1-2-3 miejsca w 6 kategoriach i co przygotowaliśmy dla wszystkich uczestników Plebiscytu.

  Więcej

 • Cyfrowa szkoła po polsku

  Cyfrowa szkoła po polsku

  Można czekać aż nową reformę systemu edukacji zastąpi kolejna nowa reforma. Można czekać na granty UE i papierowe projekty ministerstw. Można czekać na decyzje urzędników, kuratorów i dyrektorów. Można czekać, aż cyfryzację szkoły zawodowej zrobi ktoś za nas… można czekać albo zrobić to samemu…

  Więcej

 • Polagra 2012 ceny biletów

  Polagra 2012 ceny biletów

  Już od 7 do 11 października będą miały miejsce międzynarodowe targi Polagra-Tech, które są największym spotkaniem przedstawicieli branży spożywczej. Targi poznańskie charakteryzują się interaktywną ekspozycją, dającą możliwość przedstawicielom ruchomą ekspozycją maszyn, urządzeń i linii produkcyjnych.

  Więcej

 • Perły technologii spożywczych w jednej przestrzeni

  Perły technologii spożywczych w jednej przestrzeni

  Najważniejszy w Polsce pokaz nowych trendów w zakresie technologii dla branży piekarskiej, cukierniczej i lodziarskiej odbędzie się 7-11 października 2012 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przyjazd na targi rolnicze jest wręcz obowiązkiem dla wszystkich pragnących umocnić swoją pozycję na rynku.

  Więcej

 • Zmienna jakość mąki

  Zmienna jakość mąki

  Jakość mąki pszennej jest pochodną cech ziarna, które są uzależnione od wielu czynników, m.in.: odmiany pszenicy, warunków pogodowych w trakcie wegetacji i zbiorów ziarna, stanu aktywności enzymatycznej ziarna, schematu przemiałowego młyna i warunków przechowywania mąki po przemiale.

  Więcej

 • Kuszący widok

  Kuszący widok

  Czy wiesz, o ile zwiększysz obrót dzięki odpowiedniej dekoracji produktów? Atrakcyjna dekoracja wpływa na decyzję o zakupie
  i zwiększa prawdopodobieństwo sprzedaży.

  Więcej