Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Clinex – pełny wymiar higieny

dodano , Redakcja MW, materiał promocyjny

Clinex to szeroka gama środków chemii profesjonalnej, które od lat sprawdzają się m.in. w przemyśle spożywczym i gastronomicznym. Dostępne są zarówno produkty standardowe, rozwiązania proekologiczne, jak i środki z zastosowaniem nanokomponentów.

     
 

Artykuł pochodzi ze styczniowego wydania magazynu Mistrz Branży

 

Zamów numery archiwalne w wersji PDF: prenumerata@MistrzBranzy.pl

 

 

[img]2011[/img]

 Co świadczy o ich wyjątkowości i na co zwrócić uwagę, opowiada Jarosław Zając, Brand Manager ds. chemii profesjonalnej Clinex z firmy Amtra.

Mistrz Branży: Wiadomo, że w Polsce w branży spożywczej częściej można spotkać środki chemii go-spodarczej niż profesjonalnej. Jak pod tym względem wyglądamy na tle krajów UE? Czy chemia profesjonalna to kosztowny dodatek, czy konieczność?
Jarosław Zając: Chemia profesjonalna w naszym kraju wciąż jeszcze pozostaje w cieniu środków czystości przeznaczonych dla gospodarstw domowych. W krajach Wspólnoty Europejskiej wartość rynku chemii instytucjonalnej i przemysłowej szacowana jest na z górą 6,5 mld euro, u nas natomiast jest to wartość znacznie, znacznie mniejsza. W gastronomii, przemyśle spożywczym, w miejscach użyteczności publicznej bezwzględnie ważne jest utrzymanie czystości fizykochemicznej i mikrobiologicznej na stałym, wymaganym poziomie, z zachowaniem nienaruszonego stanu technicznego i estetycznego czyszczonych powierzchni i wyposażenia.

Takie wymagania spełnia tylko chemia profesjonalna, dlatego trzeba patrzeć na nią przez pryzmat konieczności. Polemizowałbym natomiast z „kosztownym dodatkiem” – w przypadku chemii opracowanej pod kątem przemysłu spożywczego istotne jest nie tylko skuteczne i bezpieczne działanie, ale również wysoka wydajność. Środki te cechuje wysoki stopień skoncentrowania – używane zgodnie z instrukcją zapewnią odpowiedni poziom higieny i wystarczą na dłuższy czas. I to jest ta oszczędność. Stosunek ceny do jakości i efektywności czyszczenia jest proporcjonalny.

MB: Co świadczy o wyjątkowości rozwiązań linii Clinex?
JZ: Wysoka jakość i pełna gwarancja, spełniająca oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Warto dodać, że nasze produkty to polska myśl technologiczna. Zatrudniamy wysoko wyspecjalizowaną kadrę technologów, która pracuje nad doskonaleniem oferty produktowej, wdrażając nowe technologie.

MB: Które produkty Clinex szczególnie poleciłby Pan naszym Czytelnikom?
JZ: Nowością jest Clinex Barren, płyn posiadający dopuszczenie do mycia i dezynfekcji powierzchni mających kontakt z żywnością. Niezastąpione są preparaty do utrzymania w czystości stali nierdzewnej: Clinex Steel i Clinex Shine Steel, natomiast Clinex Grill sprawdza się niezawodnie w czyszczeniu grilli, płyt grillowych, jak również szyb kominkowych. Na uwagę zasługuje również Nano ProtectSilver Table do szybkiej dezynfekcji. Polecamy również płyny do zmywarek gastronomicznych, jak: płyn myjący Clinex Dish Wash i płyn nabłyszczający Clinex Di Shine, odkamieniacze: Clinex Destoner zastosowania ogólnego i Clinex Destoner Coffee przeznaczony do odkamieniania ekspresów kawowych.

  


Nanotechnologia


W ciągu ostatnich kilkunastu lat ta mało znana dziedzina nauki zajmująca się światem na poziomie atomowym stała się podstawą technologii, które mogą zrewolucjonizować wszystkie dziedziny naukowe. Nanotechnologia zajmuje się wytwarzaniem struktur lub elementów posiadających rozmiary w granicach od 1 do 100 nanometrów (nanometr = 1 milionowa część milimetra). Samo słowo nano („karzeł”) wywodzi się z greki. Nanotechnologia pozwala panować nad materią w skali pojedynczych atomów i molekuł. Technologia ta umożliwia uzyskiwanie nowych własności, zwiększa szybkość i efektywność działania.

  

MB: Które środki cieszą się uznaniem wśród klientów z uwagi na utrzymanie czystości w piekarniach, cukierniach czy gastronomii? Dlaczego warto po nie sięgnąć?
JZ: W sektorze usług utrzymania czystości dużym powodzeniem cieszą się Clinex Glass do powierzchni szklanych, Clinex Delos Shine i Delos Mat do pielęgnacji mebli, Clinex Anti-Spot niezastąpiony przy usuwaniu gumy do żucia, śladów po obuwiu, kleju czy żywicy.

Clinex W3 Multi i Clinex W3 Active z powodzeniem konkurują z wiodącymi do tej pory środkami służącymi do utrzymania czystości w łazience i toalecie, natomiast Clinex Floral i Clinex M4 przeznaczone są do mycia podłóg.  No i wreszcie najnowsze produkty: Clinex 4Dirt, doskonale radzący sobie z uporczywymi, tłustymi zabrudzeniami, oraz Clinex Blink, przeznaczony do mycia i pielęgnacji powierzchni „ekskluzywnych”, wykończonych „na wysoki połysk”.

Ponieważ nasza oferta jest precyzyjnie skompletowana, trudno wyróżniać tylko niektóre spośród produktów. Dlatego zapraszam do zapoznania się z katalogiem produktów na naszych stronach internetowych:
www.clinex.com.pl i www.amtra.pl oraz do kontaktu z przedstawicielami handlowymi.

MB: Ostatnie lata to szybki rozwój firmy Nanochem. Jak w tym kontekście wygląda polityka firmy, jakość oraz oferta nanoproduktów?
JZ: W 2010 roku firma wdrożyła system ISO 9001. Nanochem jest częścią grupy kapitałowej Amtra, co zapewnia naszej firmie dostęp do najnowszych technologii oraz środków finansowych. Zadowolenie klienta jest efektem doskonale zorganizowanej współpracy wszystkich pracowników oraz przestrzegania systemu jakości w przebiegu całej działalności. Nieodłącznym elementem naszej polityki jakości produkcji jest także konsekwentne przestrzeganie porządku i dobrej atmosfery w kontaktach oraz ciągłe podnoszenie kwalifikacji pracowników. Dbałość o jakość pozwala nam bez obaw korzystać ze zdobyczy nanotechnologii. Wiedza naszych technologów, ich doświadczenie daje nam gwarancję właściwego zastosowania nanokomponentów w tych produktach, które pozwalają na zabezpieczenie po-wierzchni przed ponownym osadzaniem się brudu, poprawę bezpieczeństwa mikrobiologicznego czy też likwidację przykrych zapachów, a raczej ich źródeł.

Obecnie pracujemy nad nowymi produktami, które uzupełnią linię produktów Nano, a o ich wprowadzeniu do sprzedaży z pewnością poinformujemy rynek chemii profesjonalnej i Czytelników „Mistrza Branży”.

MB: Dla wielu odbiorców ważną sprawą jest kwestia ekologii. W jaki sposób firma Nanochem minimalizuje negatywne skutki działania środków chemicznych na środowisko?
JZ: Tak naprawdę już fakt, że stosujemy rygorystyczne warunki produkcji, sprawia, że jesteśmy firmą społecznie odpowiedzialną. Ochrona środowiska naturalnego, w którym żyjemy, jest dla nas bardzo ważna. Ponadto od dłuższego czasu dostosowujemy i opracowujemy naszą ofertę pod kątem produktów, w których stosowane są składniki ulegające biodegradacji. To nie tylko moda, ale i konieczność. W ten sposób trafiamy w potrzeby klientów, dla których ochrona środowiska i związane z tym proekologiczne działania są priorytetem. To dla nas zaszczyt i wyzwanie utrzymywać ciągły i partnerski dialog z wymagającymi klientami.  

www.clinex.com.pl