Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Bama Companies otwiera fabrykę w Polsce, pierwszą w Europie

dodano , Redakcja AK, materiał promocyjny

Rusza realizacja pierwszej europejskiej inwestycji Bama Companies, znanego amerykańskiego producenta wyrobów piekarniczych. Firma rozpoczęła prace budowlane w Stanowicach k. Oławy, na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zakład zostanie uruchomiony w I półroczu 2013 r. Wartość fabryki wynosi blisko 50 mln zł.

Na 10-hektarowej działce powstanie hala o powierzchni około 6 tysięcy metrów kwadratowych, w której produkowane będą mrożone wyroby piekarnicze. Jej wartość wynosi blisko 50 mln zł.

Zdecydowaliśmy się na Polskę ze względu na jej strategiczne położenie w pobliżu szybko rozwijających się rynków, umożliwiające optymalizację logistyki we współpracy z obecnymi klientami. Znaczenie miał dla nas także dostęp do wykwalifikowanej kadry oraz doskonałego zaplecza surowców wykorzystywanych w procesie produkcyjnym, takich jak np. owocemówi Anita Stasiak-Bełz, dyrektor generalny Bama Europa. Nawiązując do myśli przewodniej firmy „Ludzie pomagają ludziom odnieść sukces”, mamy nadzieję, że nasza obecność w Polsce zostanie dobrze odebrana i przyniesie wiele korzyści dodaje Stasiak-Bełz.

Inwestorzy podkreślają, że realizacja projektu przyczyni się także do stworzenia dodatkowych miejsc pracy u lokalnych przedsiębiorców oferujących m.in. usługi w zakresie ochrony, wynajmu ciężarówek dowożących surowce itp.

 

W fabryce w pierwszym etapie produkcji zatrudnienie znajdzie około 40 osób. Rekrutacja już trwa, a zainteresowani mogą przesyłać swoje aplikacje na adres mailowy: Rekrutacja@bama.com.

***

Bama Companies to innowacyjny producent wyrobów piekarniczych ze Stanów Zjednoczonych, który od ponad 70 lat dostarcza najwyższej jakości wyroby sieciom restauracji w 20 krajach na całym świecie. Specjalizuje się w produkcji mrożonych ciast, ciastek, babeczek, herbatników, bułek. Posiada trzy fabryki w Stanach Zjednoczonych oraz trzy zakłady w Chinach. Łącznie zatrudnia około 1000 osób. W Polsce działa od marca 2012 r. pod nazwą Bama Europa. Pierwsza europejska fabryka firmy powstaje w Stanowicach koło Oławy w woj. dolnośląskim.

PM Group jest międzynarodową firmą świadczącą profesjonalne wielobranżowe usługi inżynierskie, architektoniczne, obejmujące kompleksową obsługę projektów inwestycyjnych, zarządzanie realizacją inwestycji i usługi konsultingu technicznego dla klientów z różnych sektorów przemysłu oraz firm z sektora komercyjnego i instytucji publicznych. W ramach współpracy z Bama Europa, PM Group odpowiada za kompleksowe, wielobranżowe usługi projektowe i zarządzanie realizacją inwestycji przy budowie ich pierwszej europejskiej fabryki w Stanowicach koło Oławy.