Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Inter-Europol Piekarnia Szwajcarska zwiększy produkcję

dodano , Redakcja AK, materiał promocyjny

Za ponad 50 mln zł Inter-Europol Piekarnia Szwajcaria, firma specjalizująca się w produkcji pieczywa mrożonego, zbuduje drugą fabrykę w gminie Dąbrówka (koło Radzymina). Pieczywo z nowego zakładu powinno pojawić się na rynku pod koniec przyszłego roku.

W 2011 r. spółka Inter-Europol Piekarnia Szwajcarska z podwarszawskich Marek osiągnęła 237 mln zł przychodów ze sprzedaży. To 24-proc. wzrost w porównaniu z rokiem 2010 - jak podaje "Puls Biznesu". Wszystko wskazuje, że w tym roku obroty będą jeszcze wyższe, dlatego Zarząd firmy podjął decyzję o wybudowaniu nowej fabryki, żeby zwiększyć moce produkcyjne.

***

Inter Europol Piekarnia Szwajcarska powstała  w 1989 r. W ofercie piekarni znajduje się szeroki asortyment pieczywa tradycyjnego, szwajcarskiego, francuskiego oraz duńskiego, produkowanego według najnowszych technologii. Piekarnia Szwajcarska Inter Europol oferuje produkty świeże, jak i produkty o przedłużonej trwałości - mrożone - do częściowego lub pełnego wypieku. Dostarcza produkty do hiper- i supermarketów, hoteli i restauracji, stacji paliwowych oraz odbiorców detalicznych i sklepów firmowych. Firma eksportuje również pieczywo głównie do krajów Unii Europejskiej oraz Skandynawii, a także na rynek wschodni.