Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Takie pierniki to tylko w MAMZ-ie

dodano , Redakcja AK

Precyzyjnie odwzorowana kopalnia węgla z szybem, podświetlana kapliczka usytuowana obok cmentarza, zamki z piernika czy zdobione pierniczki pojawiły się podczas finału Wielkiego Pierniczenia. Gdzie? Oczywiście w Małej Akademii Mistrzostwa Zawodowego, która od tego roku szkolnego działa w ZS nr 9 w Jastrzębiu Zdroju.

Przypomnijmy fakty: 22 listopada odbyły się warsztaty z techniki i technologii produkcji wyrobów na bazie ciast piernikowych, prowadzone przez technologa Daniela Waliszewskiego (Eco Trade). Uczniowie podzieleni na  zespoły przygotowywali domki piernikowe. 29 listopada te same zespoły musiały wykazać się pomysłowością, pracowitością i dbałością o warsztat pracy, tworząc własną, małą piernikową architekturę. Surowce dostarczyły firmy: Eco Trade oraz Savpol.

Do konkursu przystąpiło 7 zespołów ze szkół zawodowych z Żor, Rybnika i Jastrzębia Zdroju, w składzie:

Wioleta Skupień - Maria Firla,
Beata Sztwiorok - Aneta Nowak
Michał Różański - Krzysztof Malek
Łukasz Kołodziejczyk -  Krzysztof Ulbrych
Angelika Rauer - Agnieszka Krawczyk
Klaudia Szweda - Aleksandra Małolepszy
Mateusz Puzyno - Klaudia Kolano.

W finale jurorzy – technolog Daniel Waliszewski z firmy Eco Trade oraz Tomasz Kostka z firmy Ai Solution (producent Receptora) – podkreślali wyrównany wysoki poziom między uczestnikami, dlatego z trudem przyszło im wyróżnić jedną pracę. Wybór padł na piernikową kopalnię Łukasza Kołodziejczyka i Krzysztofa Ulbrycha z Ochotniczego Hufca Pracy z Rybnika. Drugie wyróżnienie trafiło do zespołu Mateusza Puzyno i Klaudii Kolano za kapliczkę przy cmentarzu.

Tradycyjnie wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali certyfikaty potwierdzające uzyskanie kwalifikacji z produkcji wyrobów na bazie ciast piernikowych.

POZOSTAŁE PRACE KONKURSOWE

 

POZA KONKURSEM

 

MAMZ ma dwa latka

Po rozdaniu certyfikatów i nagród odbyła się jeszcze jedna mała, nieplanowana uroczystość. Otóż Katarzyna Piełka, wychowawca z OHP Rybnik, wspólnie ze swoimi podopiecznymi podziękowała Szymonowi Konkolowi za stworzenie i rozwijanie inicjatywy MAMZ. "Dzięki współpracy z Pana Małą Akademią Mistrzostwa Zawodowego nasi uczestnicy zyskują możliwość doskonalenia swoich umiejętności i rozwijania pasji. Dziękujemy za JUŻ, prosimy o JESZCZE" - głosił napis na dyplomie. Ponieważ MAMZ obchodzi w tym roku 2. urodziny, wychowankowie Katarzyny Piełki przygotowali tort, który wręczono wzruszonemu Szymonowi Konkolowi.

MAMZ, wszystkiego najlepszego!