Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

IBA 2012 w obiektywie

dodano , Redakcja MW, materiał promocyjny

IBA co 3 lata skupia uwagę branży piekarsko-cukierniczej z całego świata. To na te targi wystawcy rezerwują terminy premier najnowszych rozwiązań technologicznych. To tutaj poznajemy trendy, które zdominują świat przez najbliższe lata. I tutaj trwa widowisko pięknej sztuki piekarskiej i cukierniczej.

W tym roku, podobnie jak trzy lata temu, największe targi dla piekarzy i cukierników zagościły w stolicy Bawarii. 16-21 września br. IBA przyciągnęła do Monachium 1255 wystawców z 58 krajów, a w ślad za nimi przyjechało 70 tysięcy profesjonalnych zwiedzających ze 177 różnych krajów (!). – Rzeczywistość przerosła nasze oczekiwania – powiedział Peter Becker, prezes Niemieckiego Związku Piekarzy. – Z jednej strony, mieliśmy więcej zwiedzających z zagranicy, z drugiej, jestem zadowolony, że tak wielu niemieckich piekarzy wzięło udział w najważniejszych targach w tej branży – dodał Becker. 

Jak podkreślał Peter Becker, zróżnicowana oferta wystawców była w stanie sprostać wyzwaniom, przed którymi stoją zarówno duże zakłady produkcyjne, jak i firmy rzemieślnicze. I choć trudno wymienić wszystkie nowinki czy trendy, to w tym roku organizatorzy odnotowali wzrost prezentowanych produktów w zakresie: urządzeń efektywnie wykorzystujących energię elektryczną, wydajnych linii produkcyjnych, higieny oraz opakowań. Wśród trendów konsumenckich, które przeżywają hossę, są niewątpliwie: kawa, finezyjne kanapki, minideserki.

Konfrontacja mistrzów

Nie byłoby targów IBA bez mistrzostw piekarzy lub cukierników na poziomie międzynarodowym. W Mistrzostwach Świata Piekarzy wystartował polski duet: Wiesław Kucia i Przemysław Koperski. Mimo wysokiego poziomu przygotowania, dopracowanych i ambitnych prac Polacy musieli ustępić miejsca Francuzom, Holendrom i Luksemburczykom. Czytaj więcej: relację oraz opinie naszych Mistrzów.

Swoje zawody mieli również cukiernicy. W tej rywalizacji zdecydowanymi faworytami byli Azjaci. 1. miejsce zajęli zawodnicy z Korei Południowej, Yon-Ho Park oraz Soon-Seung Kwow. Tuż za nimi uplasowali się Chang Yuan-Pin i Lee Kuo Yi z Tajwanu. Honoru Europejczyków obronili Niemcy: Sebastian Nietzsch oraz Michael Stahl, zajmując ostatnie miejsce podium.

Następna edycja IBA dopiero za 3 lata - we wrześniu 2015 roku. Zgodnie z harmonogramem w Monachium. Tymczasem przypomnijmy atmosferę targów, które uwieczniono na zdjęciach.

 

fot. GHM