Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Gelato Poland - najtrudniejszy konkurs lodziarski w Polsce

dodano , Redakcja AU

Jesteś mistrzem tworzenia rzemieślniczych lodów? Weź udział w jedynym tak kreatywnym i zarazem wymagającym konkursie w Polsce! Finał odbędzie się podczas kolejnej edycji Sweet Targów w Katowicach.

Przed nami wyjątkowe wydarzenie dla miłośników lodów rzemieślniczych w Polsce. Pierwszego dnia 12. edycji Sweettargów w Katowicach odbędą się I Mistrzostwa na lody rzemieślnicze – Gelato Poland. Ten niezwykły konkurs przyniesie ogromne emocje, rywalizację i kulinarne arcydzieła na najwyższym poziomie. Jest to wydarzenie, jakiego jeszcze nie było w naszym kraju – najtrudniejsze i najbardziej wymagające mistrzostwa lodziarskie w Polsce.

 

 

W konkursie przewidziano miejsce dla ośmiu dwuosobowych zespołów, które zmierzą się ze sobą w rywalizacji o tytuł mistrzowski Gelato Poland. Każdemu uczestnikowi zostaną udostępnione narzędzia, które pozwolą na stworzenie wyjątkowych smaków – szafa szokowa, freezer z pasteryzatorem oraz standardowe wyposażenie stanowiska lodziarskiego, takie jak stół, waga, blender czy nóż, będą do dyspozycji wszystkich uczestników.

Pierwszy etap Mistrzostw to wykreowanie kompozycji lodowej. Temat zostanie wylosowany przez drużyny w dniu zawodów, jednak same tematy zostaną zaprezentowane uczestnikom na początku stycznia. Jest to moment pełen tajemniczości i wyzwań, ponieważ drużyny będą musiały wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, aby stworzyć kompozycję na najwyższym poziomie. Jak w programie Master Chef, uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania ze „spiżarni” tylko raz. W razie potrzeby, będą mogli ponownie skorzystać z spiżarni, ale będą musieli uwzględnić skrócony czas na wykonanie swojej kompozycji.

Po zakończeniu pierwszego etapu, kompozycje uczestników zostaną poddane ocenie przez Jury. Dwa zespoły z najwyższymi wynikami przejdą do finału, gdzie rywalizować będą na dwóch stanowiskach równocześnie. Uczestnicy będą mieli możliwość korzystania ze spiżarni przez cały czas trwania finału.

W wielkim finale uczestnicy otrzymają „black box”, w którym znajdą trzy tajemnicze składniki, które muszą zostać wykorzystane w ich finałowej kompozycji. Temat kompozycji oraz technika wykonania będą dowolne, dając drużynom swobodę twórczą i możliwość zaprezentowania swojego niepowtarzalnego stylu.

I Mistrzostwa na lody rzemieślnicze – Gelato Poland przewidują również atrakcyjne nagrody dla dwóch najlepszych zespołów. Uczestnicy będą rywalizować nie tylko o tytuł mistrza, ale także o uznanie i prestiż w świecie lodziarskim.

To wyjątkowe wydarzenie jest nie tylko okazją do pokazania swojego talentu, ale także doskonałą platformą do wymiany doświadczeń między mistrzami lodziarstwa i pasjonatami z całego kraju. Zapraszamy wszystkich miłośników lodów rzemieślniczych do Katowic, aby wspólnie cieszyć się tą wyjątkową imprezą i odkrywać nowe smaki lodowej sztuki.

Gelato poland 2024

16.04.2024 Międzynarodowe Centrum Kongresowe 

Katowicwe

>>> sweettargi.fairexpo.pl/gelato-poland