Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Play – nowy temat World Chocolate Masters

dodano , Redakcja AU

Zabawa smakami, teksturami, składnikami - uczestnicy kolejnej edycji prestiżowego konkursu już mogą zgłaszać swój udział do kreatywnego wyzwania!

Znamy już temat kolejnej edycji międzynarodowych zmagań mistrzów czekolady. Organizatorzy tym razem zapraszają do… zabawy!

 

 

„Play”, temat edycji 2024, ma zachęcić uczestników do zabawy składnikami, smakami i teksturami. Chętni do udziału w selekcjach do wielkiego finału w Paryżu będą musieli wykazać się w pięciu zadaniach. Będą to: 3-minutowa prezentacja własnej interpretacji tematu przewodniego; słodkości do podziału; whimsical bonbon, czyli pralinka o dwóch teksturach; playbox – pudełko wykonane z czekoladowych jadalnych elementów; pastry play – ciastko czekoladowe przygotowane z użyciem wybranego lokalnego składnika. Zainteresowani mogą przesyłać zgłoszenia na stronie worldchocolatemasters.com/apply, po czym zostaną one sprawdzone i ocenione przez jury złożone z ekspertów. Eliminacje krajowe i regionalne będą odbywać się przez cały 2024 rok, od stycznia do grudnia. Preselekcje dla Polski przeprowadzone zostaną w Warszawie podczas kolejnej edycji targów Expo Sweet.