Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Koronacyjne czekoladowe popiersie Karola III

dodano , Redakcja AU

Koronacja Karola III na króla Wielkiej Brytanii coraz bliżej. Z tej okazji czekoladziarze z firmy Mars Wrigley z siedzibą w Slough storzyli naturalnej wielkości czekoladowe popiersie przyszłego władcy.

Uroczysta koronacja księcia Karola z udziałem prawie trzech tysięcy gości odbędzie się w Opactwie Westminsterskim 6. maja. Firmy i marki mają różne pomysły na uczczenie tej okazji. W brytyjskim oddziale korporacji Mars Wrigley powstało czekoladowe popiersie Karola ozdobione miniaturowymi batonikami marki (Snickers, Milky Way, Twix, Mars, Galaxy, Bounty). Władca ma na sobie mundur, w którym wystąpi w czasie koronacji. Zespół czekoladziarzy pod przewodnictwem Jennifer Lindsey-Clark zadbał o jak największe podobieństwo, tworząc popiersie Karola przez cztery tygodnie i studiując materiały filmowe z jego udziałem. Wizerunek miał być zbliżony do tego, który będzie niebawem oficjalnie zdobił brytyjskie znaczki i monety.

 

 

Rzeźba waży ponad 23 kg, zużyto na nią 3,7 galona (prawie 17 litrów) roztopionej czekolady. Popiersie zostanie wystawione w siedzibie firmy w Slough.

 


źródło: BBC.com

zdjęcia: KLIK!