Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Dla głodnych wiedzy i inspiracji - nowy Mistrz Branży już jest!

dodano , Redakcja AU

Jaki jest kolejny zawodowy i życiowy cel Igora Zaritskyi'ego, finalisty World Chocolate Masters? Czy lodziarnie są bezpieczne w dobie inflacyjnego kryzysu? Co jest potrzebne by zacząć produkować draże? Dlaczego warto sprzedawać emocje, a nie tylko produkty?

Szef Warsaw Academy of Pastry Arts, szkoleniowiec i finalista World Chocolate Masters 2022, Igor Zaritskyi nie zwalnia tempa. Przyznaje, że udział w prestiżowym konkursie przysłużył się popularności jego szkoleń, ale też do ogromu zmęczenia. Jak odpoczywa cukiernik? Dlaczego warto rozwijać swoje pasje bez ubranego kitla i uprawiać sport? Jaka jest kolejna poprzeczka, którą sobie ustawił? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszej rozmowie na  str. 8. 

 


Skandynawowie zjadają kilkadziesiąt razy więcej lodów niż mieszkańcy krajów o ciepłym klimacie. Chłód nie jest dla nich przeszkodą, by konsumować je przez cały rok. W Polsce biznes lodziarski nadal działa sezonowo. O tym, czy może się to zmienić, a także o kondycji branży, opowiada Szymon Sapieha, producent lodów rzemieślniczych. s. 20

 

 

Owoce i orzechy zamknięte w czekoladowej skorupce, które cudownie chrupią i cieszą oko kolorami. Po wielu latach nieobecności draże znów wracają na salony, by obok pralin i trufli stać się nieodzownym elementem menu. W jaki sprzęt trzeba zaopatrzyć pracownię, by zacząć ich produkcję, czy to opłacalne i jakiego nakładu pracy wymaga? Przekonajcie się na str. 26. Śniadanie w piekarni nie zawsze oznacza podgrzaną kanapkę lub tost. W piekarni rzemieślniczej Better Together posiłek ten został wzniesiony na wyższy poziom. Podobnie jak sztuka pieczenia chleba. Jej właściciele stworzyli piekarnię nie tylko rzemieślniczą, ale też butikową, w której od niedawna można od samego świtu zjeść nietuzinkowe śniadania z chlebem w roli głównej. Z czym wiąże się przekształcenie pracowni w kolejne stanowisko? Jak wygląda praca w piekarni, która serwuje posiłki na ciepło? Czytajcie na str. 62. .

 

 

 

Jak zawsze na naszych łamach znajdziecie też autorskie receptury mistrzów i technologów, a w tym wydaniu także cukrowy tutorial ekspertki - Angeliki Chwyć. Znajdziecie go na str. 38. 

 

 

Wisienką na torcie niech będzie kolejny apetyczny felieton Łukasza Dobrowolskiego z cyklu Szef Kuchni Pisze. Tym razem Łukasz podsumowuje walentynkowy czas, dzieląc się obserwacjami zakochanych gości, ale też przypominając, że ci, którzy karmią innych też muszą dbać o swoje serce. Bo najlepsze dania, desery i wypieki powstają tylko z miłości. Głodni? Zapraszamy na  str. 42 i do lektury całego wydania.

 

 

A w nim również: wegańskie cukiernictwo; kakao to nie tylko zwykły barwnik; czy produkty premium obronią się, gdy społeczeństwo ubożeje; jak funkcjonuje sieciowa pączkarnia; wyznania rzemieślników i wiele więcej! 

 

 

SPIS TREŚCI

Rozmowa Mistrza Branży
Priorytety Igora – rozmowa z Igorem Zaritskiy'm
Cukiernictwo w zimnej odsłonie – rozmowa z Krystianem Krzykawskim
Lody nie dla ochłody – rozmowa z Szymonem Sapiehą

Mistrz produkcji
Smaczne cukiernictwo w wersji wegańskiej? To możliwe!
Draże – młodsze siostry pralin
Kakao to nie tylko barwnik
Kawiarnia w różnych rolach
Kreatywny sugarcrafting z Angeliką Chwyć
Szef kuchni pisze
Zysk w produkcji lodów rzemieślniczych
Zaproś trolle do swojej lodziarni
Pączki przez okrągły rok

Receptury
Malinowa adwokatka
Bułki owsiane z dodatkiem jogurtu
Lody słony karmel
Tort miodownik

Mistrz zarządzania
Eleganckie śniadanie
Wino idealne do… chleba
Za drzwiami piekarni
Premiumizacja vs inflacja

Flash news

 

ZAPRASZAMY DO INSPIRUJĄCEJ LEKTURY

Pobierz numer w PDF >

Kup bieżący numer Mistrza Branży w wersji drukowanej >