Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Paryski Salon du Chocolat przybliża szczegóły tegorocznej edycji

dodano , Redakcja AU

Organizatorzy Salon du Chocolat w Paryżu, największego na świecie wydarzenia poświęconego czekoladzie, ogłosili szczegóły tegorocznej edycji, która odbędzie się na przełomie października i listopada.

Salon du Chocolat 2022 będzie trwał od 28 października do 1 listopada w Expo Porte de Versailles, w 5. pawilonie o powierzchni 20 000 m2. To już 26. edycja imprezy, z tej okazji szykuje się sporo niespodzianek. Jak zwykle będą wśród nich pokazy na żywo, międzynarodowe konkursy cukiernicze i czekoladziarskie, wystawy (wśród nich Junior Pastry Show skierowana do dzieci), spotkania B2B i pokaz mody z czekoladowymi kreacjami w roli głównej.

 


Po raz pierwszy we współpracy z narodowym stowarzyszeniem lodziarzy (Confédération Nationale des Glaciers de France) odbędzie się Le Défi des Glaciers - konkurs mający wyłonić najlepsze lody lub sorbet roku 2022. Inne ważne wydarzenia w ramach Salonu Czekolady to The World Chocolate Masters, gdzie przewodniczącym jury będzie Amaury Guichon, Mondial des Arts Sucrés - międzynarodowy konkurs dwuosobowych teamów cukierniczych, Le Trophée de la Pâtisserie organizowany przez Narodowe Stowarzyszenie Rzemieślników Cukiernictwa.

Wydarzenie jest otwarte dla szerokiej publiczności. Można podczas niego spotkać uznanych mistrzów czekolady, cukierników, rzemieślniczych producentów czekolady z całego świata, producentów kakao.