Wszyscy, którzy są ciekawi, jak produkuje się mąkę, jakie rodzaje chleba można upiec i jak wygląda młyn od środka będą mieć okazję 20 sierpnia 2022 roku wejść do jednego z dolnośląskich młynów, zwiedzić go i spróbować bochenków niemalże prosto z pieca.
Podobne artykuły
Uczestnicy pachnącej chlebem imprezy będą mogli zajrzeć do młyna Ireneusza Greli – bohatera tekstu wydania specjalnego Mistrza Branży, który w całości poświęcony jest pieczywu i mące. Młyn leży w wiosce o uroczej nazwie – Dobra, w gminie Dobroszyce, w województwie dolnośląskim. Goście oprowadzani po zabytkowym młynie dowiedzą się o jego historii, o pracy młynarza i o tajnikach młynarstwa. O wszystkim opowie młynarz z trzydziestosześcioletnim doświadczeniem, bo od tylu lat Ireneusz Grela pracuje w młynarstwie. Dla niego to nie tylko praca, ale pasja, którą zaraził także swoich najbliższych.
Dla najmłodszych atrakcję stanowić będą pokazy mielenia mąki na starych żarnach oraz lekcje rozpoznawania gatunków zbóż i ich szkodników. Nie zabraknie również części degustacyjnej i artystycznej. Pizza i wszelkie rodzaje ciast – taki będzie poczęstunek dla wszystkich gości. Swoje obrazy, pełne kolorów, pokaże małopolska malarka – Małgorzata Rohowska. Na miejscu będzie można kupić świeże bochenki chleba na naturalnym zakwasie, miody prosto z pasieki, naturalne kosmetyki, zioła i wyroby najlepszych – jak zapewnia organizator – zielarek. Doświadczeni młynarze i pasjonaci młynarstwa nie chcą pozwolić na wymarcie tego zawodu. Robią wszystko, by opowiadać o młynach, integrować środowisko i edukować klientów. Spotkanie 20 sierpnia br. w Młynie Dobra to znakomita okazja do poszerzenia wiedzy i miłego spędzenia czasu.
KSZ