Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Fit Cake pomaga szpitalowi w Rzeszowie

dodano , fit cake, materiał promocyjny

Fit Cake przygotował na Dzień Kobiet słodki stolik dla mam i opiekunek pacjentów oddziału onkohematologii dziecięcego szpitala w Rzeszowie. Wcześniej, w tłusty czwartek, raczyli się oni zdrowymi pączkami z „nie-cukierni”. Wśród chorych są też uchodźcy z Ukrainy.


- Kiedy padła propozycja, by wspomóc słodkościami dzieci z oddziału nie zastanawialiśmy się ani chwili – mówi Jakub Pragłowski, właściciel Fit Cake w Rzeszowie. – Po prostu nie można inaczej. Czas jest tak ciężki, o uśmiech czy chwilę spokoju tak trudno. Chore dzieci są straszliwie teraz doświadczane i nie ma w tym ich winy. Będziemy więc pomagać. Umówiliśmy się nawet, że nie potrzebujemy żadnych wcześniejszych wniosków czy podań. Po prostu opiekunowie dzwonią, zgłaszają zapotrzebowanie i przywozimy im nasze fit desery.

Współpracę Fit Cake z Rzeszowa z Oddziałem Onkohematologii Dziecięcego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie koordynuje Fundacja ISKIERKA www.fundacjaiskierka.pl, która od lat na wielu polach wspiera oddział, w tym właśnie małych pacjentów i ich rodziny. Obecnie pod opieką ma ponad 700 podopiecznych z czterech ośrodków onkologicznych w Polsce: Chorzowa, Katowic, Rzeszowa i Zabrza, w trakcie jak i po zakończonym leczeniu onkologicznym.

- Dobrze mieć partnera, na którego można liczyć – mówi Eliza Niegosz z Fundacji ISKIERKA  www.fundacjaiskierka.pl – My organizujemy zajęcia i warsztaty, ale jeśli można na nich przekąsić coś pysznego, to stają się one jeszcze większą, wyczekiwaną atrakcją dla dzieci. Na przykład w tłusty czwartek robiliśmy pączki z modeliny, a na stole stały prawdziwe. W rewanżu zawieziemy teraz kawiarni te modelinowe wraz ze specjalnym podziękowaniem.


Nie bez znaczenia jest też fakt, że desery i ciacha bez cukru z Fit Cake mają krótki, wyselekcjonowany skład i tzw. „czystą etykietę” (https://fitcake.pl/).  Wielu małych pacjentów jest na ograniczającej diecie i tego typu słodycze są dla nich bardziej zalecane niż standardowe. Często nie mogą jeść żadnych innych. Sieć franczyzowa Fit Cake, która ma ponad 50 punktów w całej Polsce, od dawna angażuje się w pomoc chorym dzieciom. Współpracuje m.in. z organizacjami wpierającymi cukrzyków. W zeszłym roku założyła własną Fundację Fit Cake Bezcukrowi. Udziela się ona m.in. w białostockim Dziecięcym Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, gdzie jednej z pacjentek sprezentowała mini pompę insulinową. Obdarowuje też małych pacjentów batonami Czekolady Miś. To brownie opracowane wraz z Fundacją Miś w Fartuchu, bezpieczne dla małych diabetyków.

- Recepty naszych wypieków są dostosowane do potrzeb osób na różnych dietach: bezglutenowej, wegańskiej, alergików, cukrzyków. Promujemy też wiedzę o zdrowym i świadomym odżywaniu. Przekonujemy, że chorzy nie muszą rezygnować ze słodkich przyjemności, co najbardziej cieszy właśnie dzieci – mówi Rafał Kościuk, współwłaściciel Franczyzy Fit Cake.

Tymczasem kawiarnia w Rzeszowie szykuje się już na Wielkanoc na oddziale. Przygotowuje pacjentom specjalną niespodziankę.

- Chcielibyśmy zrobić z tego zabawę, by dzieci mogły trochę pogłówkować, zaangażować się w akcje poszukiwawczą, a potem ze smakiem skonsumować to co znalazły. Ale na razie nie zdradzamy szczegółów - zapowiada właściciel Fit Cake w Rzeszowie.