Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Konkursy na Expo Sweet 2022

dodano , Redakcja AU

Bajeczne torty, wykwintne desery oraz dzieła z masy cukrowej - zobacz jakie zmagania branżowe będziemy mogli oglądać na żywo podczas tegorocznej edycji targów.

Tegoroczne targi Expo Sweet odbędą się w Warszawie 27 lutego - 2 marca 2022. Wraz z targami wracają też konkursy branżowe.

 


1. Mistrzostwa Polski w Dekoracji Tortu

To zarazem  krajowe eliminacje Cake Designers World Championship FIPGC, Mediolan 2023. W konkursie biorą udział zespoły dwuosobowe. Tematyka pracy zaprezentowanej jest dowolna. Zostanie rozegrana rywalizacja w trzech konkurencjach:

- Tort pokazowy

- Dwa torty degustacyjne wykonane na miejscu

- Udekorowanie tortu degustacyjnego

2. Mistrzostwa Polski w Przygotowaniu Deseru

Temat tegorocznej edycji - "Polskie desery – wczoraj, dziś i jutro”. Do udziału w konkursie zaproszeni są pracownicy punktów gastronomicznych, tj. zatrudnione w restauracjach, kawiarniach, barach i hotelach (niezależnie od ich wyuczonego zawodu). Wystąpi 6 drużyn dwuosobowe, które powalczą o nagrodę w wysokości 10.000 zł. 

3. Konkurs Dekoracji Cukierniczych - połączony z największą wystawą w Polsce!

Konkurs otwarty jest zarówno dla profesjonalistów jak i pasjonatów słodkiej dekoracji. Uczestnicy mogą zgłosić prace w 6 kategoriach. Każdy uczestnik może zaprezentować dowolną liczbę prac we wszystkich kategoriach, do wyboru:

- Tort okolicznościowy

- Tort rzeźbiony 3D (temat dowolny)

- Eksponat dekoracyjny mały

- Eksponat dekoracyjny duży

- Kompozycje kwiatowe ( kompozycje botaniczne i fantazyjne)

- Ciasteczka, babeczki, pierniczki 2D i 3D

W tym roku Mistrzostwa Szkół Cukierniczych nie odbędą się.