Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Galicyjskie słodkości i chleb na zakwasie - rusza cykl szkoleń z marką Handelek

dodano , Redakcja AU

Jesteś piekarzem? Miłośnikiem i smakoszem chętnym nabyć nowe umiejętności? Chcesz poznać tajniki wypieku chleba rzemieślniczego oraz tradycyjnych słodkości galicyjskich, a dodatkowo dostać solidną porcję wiedzy historycznej i technologicznej na temat tych wypieków? Zapisz się na szkolenie!

Warsztaty organizowane są we współpracy z Cechem Rzemiosł Spożywczych i z Fundacją Promocji Wyrobów Rzemieślniczych. Znana krakowska marka „Handelek” prowadząca bistro i piekarnię oraz powiązany z nią start – up „Rebread” przerabiający czerstwe pieczywo na alkohol – okowitą współorganizują pierwszą edycję szkoleń na temat wypieku chleba rzemieślniczego i wypieków słodkich. - Organizujemy ogromnie wartościowy cykl z wypieków rzemieślniczych. W sam raz przed świętami – mówiła „Mistrzowi Branży” współwłaścicielka „Handelka” i „Rebread” Katarzyna Młynarczyk. Warsztaty organizowane są we współpracy z  Fundacją Cechu Rzemiosł Spożywczych i Fundacją Promocji Wyrobów Rzemieślniczych.

 


Babka grysikowa królowej Anny, piszinger, tort Sachera

Jak zapewnia Katarzyna Młynarczyk prowadzący warsztaty to charyzmatyczni specjaliści, którzy  przybliżą tajniki sztuki piekarniczej oraz zapewnią dawkę wiedzy historycznej na temat konkretnych wypieków jak między innymi chleb prądnicki, babka grysikowa królowej Anny, tort Sachera, miodownik, małdrzyki krakowskie oraz opowiedzą o składnikach potrzebnych do wypieku chleba w kontekście historycznym. Część teoretyczną poprowadzi dr Marcin Gadocha, który jest historykiem, wykładowcą akademickim oraz kulinarnym edukatorem, pasjonatem kuchni staropolskiej, pomysłodawcą i organizatorem kursów. Dzięki niemu dowiemy się o cechach kuchni galicyjskiej i staropolskiej oraz o różnicach między nimi. Poznamy również receptury znanych słodkości krakowskich na czele z chałkami. Część praktyczna będzie należała do współpracującego z piekarnią „Handelek” Michała Majtyki. To pasjonat wypieków, szczególnie chleba. Interesuje się także historią kuchni. 

Jak widać z opisu uczestnicy będą mieli zapewnioną wiedzą historyczną i poznają także receptury. Ale jakie! Oprócz wymienionych będą przepisy na sernik krakowski, na strucle, tort makagikowy i także kojarzący się z Krakowem piszinger. 



Terminy szkoleń:

Szkolenie wprowadzające: wypiek chleba                   

Termin 7 grudnia 2021 (wtorek), godz. 18:00 – 21 :00

Szkolenie wprowadzające: wypieki słodki tradycyjny

Termin 16 grudnia 2021 (czwartek), godz. 18.00-21.00

Miejsce szkoleń wprowadzających, czyli zapewniających wiedzą teoretyczną to Sala Cechowa w Cechu Rzemiosł Spożywczych, ul. Westerplatte 18, Kraków, prowadzący: dr Marcin Gadocha, Michał Majtyka

Warsztaty praktyczne mają miejsce w innej lokalizacji. Szczegóły poniżej:

Szkolenia praktyczne: wypiek chleba

Termin: 18 grudnia 2021 (sobota),  godz. 13:00 – 17:30

Szkolenie praktyczne: tradycyjne wypieki świąteczne

Termin: 19 grudnia 2021 (niedziela), godz. 13:00 – 17:30

Szkolenia praktyczne odbywają się w piekarni „Handelek” na ul. Garbarskiej 12 w Krakowie.

Zakup szkoleń w linku, w kategorii szkolenia: https://www.dostawy.handelek.com/



Kontakt do organizatora: Katarzyna Młynarczyk, mail: katarzyna@handelek.com. Tutaj także otrzymają Państwo szczegółowy program warsztatów.