Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Tajniki czekolady - wydanie specjalne już jest!

dodano , Redakcja AU

Wypełnij swoją cukiernię i kawiarnię zapachem aromatycznej czekolady z wydaniem specjalnym MB! Zamów egzemplarz drukowany lub czytaj online za darmo!

To nie jest łatwa miłość. Ani też materiał na przelotny romans. Jeśli ktoś zrobi krok w kierunku świata czekolady, zazwyczaj przypada w jego czeluściach na długo. A to dlatego, że czekolada, nawet gdy daje się poznać, wciąż potrafi zaskakiwać nawet oswojonego z nią chocolatiera. I sprawiać trudności. Być kapryśna. Wymagająca. Nade wszystko wciąż jest w niej coś do odkrycia. Nie ma drugiego podobnego produktu, który by tak uwodził smakiem i oferował równie bogaty bukiet aromatów. Nie ma też drugiego tak plastycznego, który pozwalałby cukiernikowi stworzyć niemal całą w dodatku wyjątkowo różnorodną witrynę. Czekolada to napój, praliny i trufle, to ciasta i kremy, lizaki i tabliczki, to wreszcie dekoracje i rzeźby, które sprawiają, że cukiernik zamienia się w artystę i architekta smaku.

W tym wydaniu odkrywamy tajniki czekolady, ale nie wszystkie. Znajdziecie tu sporo wiedzy technologicznej, która jednak nie zastąpi eksperymentów w pracowni ani szkolenia. Pomoże Wam za to zrozumieć, jak działa czekolada, zachwycić się nią i zaczerpnąć inspiracji do Waszej cukierni lub kawiarni na sezon, w którym brązowe złoto króluje. Małe manufaktury, pasjonaci eksperymentujący w domowym zaciszu, właściciele czekoaldziarni, blogerzy, chocolatierzy – chcemy z Wami budować coraz większą świadomość i przywrócić czekoladzie właściwie wysokie miejsce w świecie słodkości.

 

 

A w numerze, między innymi:

Igor Zaritskiy - reprezentant Polski w międzynarodowym finale jednego z najważniejszych konkursów - World Chocolate Masters. W rozmowie z naszą redakcją zdradza, czemu rywalizacja w pojedynkę jest jeszcze trudniejsza, dlaczego woli pralinę krojoną oraz ile ich jest w stanie pokryć czekoladą w czasie jednej minuty. 

 

 

 

Kształt, który kreuje smak, i nowe doznania kulinarne – to cel projektu Belga Thibaulta Baesa, absolwenta brukselskiej uczelni La Cambre. Co skłoniło młodego designera do drukowania w czekoladzie? W jaki sposób połączył te dwie pasje w projekcie More Than Shape? Czytajcie rozmowę z zdolnym młodym cukiernikiem.

 


Ganache to jeden z podstawowych kremów o wszechstronnym zastosowaniu. A jednak nie każdy wie jak układać jego proporcje w zależności od tego czy ma być użyty jako nadzienie do praliny czy też do tynkowania tortu. Czy można do jego produkcji zastosować wodę zamiast śmietanki i czym aromatyzować ganache? Tajniki produktu zdradza szef Akademii Czekolady - Maciej Majzon-Wójtowicz. 

 

 

Kolorowe, błyszczące i wypełnione najróżniejszymi nadzieniami – praliny uchodzą za swego rodzaju haute couture branży cukierniczej, bo wymagają nie tylko doskonałego surowca, ale też staranności, cierpliwości, zmysłu artystycznego i umiejętności. W czym tkwi sekret idealnie wypolerowanej skorupki? Jakie są techniki tworzenia pralin oraz czym różni się pralina od trufli? A także najczęstsze błędy przy produkcji - sekrety pralin zdradza Michał Świerad, technolog Akademii Umiejętności Inspiracja Barbara Luijckx.

 

 

Autorskie receptury na jesienno-zimowe praliny znajdziecie także w tym wydaniu. Królują sezonowe smaki, wśród których znajdziecie: karmel, orzechy, gruszkę i dynię, ale też miód i... tonkę!

 

 

 

Produkcja bean-to-bar to jeden z najgorętszych trendów świata czekolady. Czy jednak możliwy w realizacji dla każdego? Janek Woźniak, producent Beskid Chocolate, przekonuje, że jak najbardziej! Jaki budżet pozwoli na rozpoczęcie przygody z kraftowymi tabliczkami? Gdzie szukać surowców i jaki asortyment będzie niezbędny na start? O tym czytajcie w artykule.

 

 

A oprócz tego: patenty na gorącą czekoladę, czekoladowe trendy okiem konesera i sprzedawcy - Piotra Krzciuka (Sekrety Czekolady, czekolada plastyczna w rękach zdolnej mistrzyni słodkiej dekoracji - Angeliki Chwyć, Natasza Kotarska o potrzebie budowania kultury jedzenia czekolady w Polsce, Emilia i Marcin Data (Zotter Polska) o niełatwej sztuce sprzedaży nietypowych tabliczek, czekolada w obiektywie Katarzyny Fiszer (Food&Light) i dużo więcej! 

Czytajcie wydanie specjalne ZA DARMO online >>> KLIK!

Lub zamówcie wersję drukowaną do domu >>> KLIK!

 

 

ZAPRASZAMY DO INSPIRUJĄCEJ LEKTURY