Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Lato Blisko Natury - Letnia aktywacja konsumencka Cukru Królewskiego

dodano , Redakcja AU

W najnowszej kampanii „Lato Blisko Natury” marka zwraca uwagę na zrównoważone rolnictwo oraz naturalne pochodzenie cukru buraczanego. W komunikację zaangażowani zostali popularni influencerzy oraz plantatorzy. Akcji towarzyszy zmiana designu opakowania flagowego produktu – cukru białego 1 kg.

Widok miast ze skwerami, parkami, a nawet dachami obiektów handlowych usłanymi polnymi kwiatami stał się już standardem. Tymczasem idea łąk kwietnych coraz częściej znajduje zastosowanie również w rolnictwie i ma liczne zalety. Należy do nich m.in. korzystny wpływ na jakość plonów, powstawanie próchnicy w glebie oraz wzmocnienie jej struktury czy wsparcie bioróżnorodności. Od 6 lat, w ramach projektu „Kwitnące Pola”, z takiego rozwiązania korzystają plantatorzy dostarczający buraki cukrowe do cukrowni producenta Cukru Królewskiego. Celem programu jest wsparcie oraz edukacja objętych programem rolników w temacie profitów z wysiewu kwietnych pasów oraz prowadzenia ekologicznych upraw. Marka przypomina o tym podczas letniej aktywacji konsumenckiej pod hasłem „Lato Blisko Natury”. Komunikacja prowadzona jest w social mediach oraz za pośrednictwem nowych opakowań flagowego produktu Cukru Królewskiego, które w połowie czerwca pojawiły się na sklepowych półkach.

 - W 2016 roku po raz pierwszy uruchomiliśmy projekt „Kwitnące Pola”, wspierając wraz z naszymi plantatorami zrównoważone rolnictwo. Teraz o odpowiedzialnym procesie uprawy buraków cukrowych chcemy opowiedzieć konsumentom i tym samym uświadomić icho w 100% naturalnym pochodzeniu Cukru Królewskiego – mówi Beatrycze Grela, Dyrektor Marketingu w Südzucker Polska S.A. 

W komunikację kampanii „Lato Blisko Natury” w sieci zaangażowane są także jedne z najpopularniejszych polskich influencerek lifestylowych: Ilona i Milena Krawczyńskie (@siostry_adihd), Agnieszka Antoniak (@lili.antoniak), Sylwia Dróżdż (@_sylwia_drozdz), Monika Molecka (@pysznieczyprzepysznie) oraz Ola Tatka (@olatatka_). Akcję merytorycznie oraz wizerunkowo wspiera również Grzegorz Bardowski. 

Konkurs konsumencki „Lato Blisko Natury”

W lipcu w ramach kampanii „Lato Blisko Natury” markaCukier Królewskiprzeprowadzi konkurs konsumencki. Zadaniem uczestników będzie przesłanie zdjęcia autorskiego deseru z wykorzystaniem dowolnego produktu Cukru Królewskiego. Informacje o konkursie znajdują się na nowym opakowaniu cukru białego 1 kg.  Na potrzeby akcji stworzono też landing page www.latobliskonatury.pl. Do wygrania są m.in. rodzinna agrowycieczka oraz zestawy piknikowe. 


Cukier Królewski to marka z kilkudziesięcioletnią tradycją. Jej produkty powstają w 4 cukrowniach: Cerekiew, Ropczyce, Strzelin i Świdnica na bazie polskich buraków, od lokalnych rolników. Flagowym produktem firmy jest cukier biały 1 kg, wielokrotnie wyróżniony Złotym Laurem Konsumenta oraz tytułem Lidera Dekady. W ofercie znajdują się także szeroka gama artykułów przeznaczonych do wypieków i dekoracji oraz cukier trzcinowy w 6 różnych wariantach.