Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

„Bake & Play #zostańwdomu” - niezwykły konkurs Akademii Mistrza dla młodych cukierników

dodano , Kruszwica, materiał promocyjny

Zostań w domu! Ten apel dociera do nas ze wszystkich stron. Akademia Mistrza też apeluje - młodzi cukiernicy, uczniowie, pasjonaci słodkiej sztuki - zostańcie w domu, w nim rozwijajcie swój talent i powalczcie o cenne nagrody w nietypowej „kryzysowej” edycji konkursu Bake & Play!

- Wiemy, że nauka on-line to ogromne wyzwanie, któremu znacznie łatwiej sprostać, mając ku temu silną motywację. Dlatego, zmuszeni przez obecną sytuację do przesunięcia V jubileuszowej edycji konkursu dla młodych cukierników, postanowiliśmy zaprosić ich do zabawy w trochę innej formie - mówi Jacek Zięba, technolog żywności z ZT Kruszwica, koordynator konkursu. - Już 10 kwietnia ruszamy z edycją „Bake & Play #zostanwdomu”. Jak łatwo się domyślić prace konkursowe mają powstać w waszych kuchniach, a nie szkolnych pracowniach czy zakładach gdzie pracujecie lub odbywacie staże. Reguły konkursu są bardzo proste, dostosowane do warunków w jakich wszyscy musimy funkcjonować, a na zwycięzców czekają cenne nagrody. Dlatego w imieniu Akademii Mistrza, serdecznie apeluję - zostańcie w domu, nie narażajcie siebie i innych i włączcie się do naszej zabawy!Tworzenie słodkich wypieków to doskonały sposób, by oderwać myśli od problemów, miło spędzić wolny czas, a także pokazać światu swój kunszt cukierniczy i powalczyć o tytuł laureata i super nagrody w konkursie dla młodych cukierników!
Zapraszamy!

Konkurs trwa od 10 kwietnia do 10 maja 2020 roku i jest adresowany do osób w wieku 15 - 19 lat. Zadanie jest proste. Należy wykonać jedną pracę konkursową - czyli ciasto pieczone, którego wszystkie elementy są jadalne. Tylko tyle i aż tyle. - Ze względu na wyjątkowe warunki, w których się znaleźliśmy, postanowiliśmy nie narzucać uczestnikom ani tematu pracy, ani produktów, które mają użyć. To test nie tylko na umiejętności rzemieślnicze, ale też na kreatywność, pomysłowość, umiejętność radzenia sobie w trudnej sytuacji. Zobaczcie co macie w domu, jakie produkty możecie łatwo, tanio i bezpiecznie zdobyć i stwórzcie z nich coś niezwykłego - podpowiada Jacek Zięba. - Wyślijcie do nas zdjęcia swoich wypieków, w tym przynajmniej jedno opatrzone kartką z napisem #zostanwdomu i dajcie sobie szansę na zwycięstwo. Na laureatów czekają cenne nagrody, w tym wartościowy mikser Kitchen Aid.

Szczegółowe informacje o edycji „Bake & Play #zostanwdomu”, w tym regulamin, znajdują się na stronie www.akademiamistrza.pl oraz na facebookowej grupie konkursu: https://www.facebook.com/groups/112511712771327/