Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Dobra Paczka, czyli Szkoła na Widelcu pomaga w czasie epidemii

dodano , Redakcja AU

W czasie epidemii dzieci najrzadziej chorują, ale za to... głodują. Pomóż tym, którym obecna sytuacja odebrała możliwość zjedzenia jednego ciepłego posiłku dziennie. Dołóż się do Dobrej Paczki!

Znany kucharz i prezenter, założyciel Szkoły na Widelcu apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli o zebranie funduszy na rzecz pomocy dzieciom, których stan epidemii pozbawił możliwośći zjedzenia ciepłego posiłku. Wszystko przez to, że zostały zamknięte placówki oświaty, w których dotychczas dzieci mogły liczyć na obiad. - Postanowiliśmy działać w nowej formie. W najbliższych tygodniach będziemy się starać dotrzeć do rodzin szczególnie potrzebujacych na terenie Warszawy. Okazuje się, że kilka tysięcy dzieci na terenie stolicy jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia jadły w szkole. Dostarczymy im Paczkę Dobra, czylo zestaw produktów i przepisy na 5 ciepłych posiłków dla całej rodziny. Potrzebujacych jest coraz więcej! Bądź częścią naszej akcji! - wzbywa do moblilizacji organizator przedsięwzięcia.   

 

 

Mimo, że w sklepach nie brakuje jedzenia, w wielu domach pojawiają się trudności z jego zakupem. Problem dotyka zarówno dzieci jak i osób starszych, które nie powinny opuszczać domu, osób w kwarantannie, które nie mają bliskich wokół siebie, osób z niepełnosprawnościami czy tych, którzy przez szalejący wirus utracili środki do życia albo pracę.

Co tydzień pracujący w Fundacji dietetycy będą przygotowywali sezonowy jadłospis, na podstawie którego paczki zostaną wypełnione produktami spożywczymi takimi jak kasze, makarony, nabiał, warzywa i owoce. Koszt jednej paczki dla 4 osobowej rodziny na tydzień: zakupy, skompletowanie i dowóz wynosić będzie 250 zł. 1 Paczka Dobra to posiłek dla 4 osobowej rodziny przez 5 dni. Fundacja planuje pomóc minimum 100 rodzinom, które potrzebują wsparcia. - Chcemy zachęcić aby rodziny siedząc w domu, wspólnie przygotowywały posiłki, bo wierzymy, że wspólnota w tych czasach to fundament - deklaruje Łapanowski.

Wesprzyj zbiórkę funduszy >>> KLIK!

 


Więcej informacji o Fundacji Szkoła na Widelcu >>> KLIK!