Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

PTAK gotowy przeznaczyć swoje hale EXPO pod Warszawą na szpital polowy

dodano , Redakcja AU

Prezes Zarządu PTAK Warsaw Expo, Tomasz Szypuła wychodzi na przeciw rosnącym potrzebom służby zdrowia - dotychczasowe hale targowe staną się tymczasową placówką szpitalną.

Choć liczba potwierdzonych zachorowań na COVID-19 nie jest jeszcze tak zatrważająca jak w innych krajach europejskich, również u nas z każdym dniem groźba braku miejsca na przyjmowanie nowych pacjentów jest realna. Przeciążonej służbie zdrowia, której potrzeby są ogromne wychodzą na przeciw liczne piekarnie i cukiernie, zaopatrując służby medyczne w żywność. Tymczasem prezes  Zarządu PTAK Warsaw Expo, Tomasz Szypuła wyraził gotowość pomocy w aspekcie logistycznym pracy medyków. Mianowicie, jest gotowy przeznaczyć hale targowe na organizację w nich szpitala polowego.

 

 

„Jesteśmy gotowi, w przypadku nasilającej się pandemii koronawirusa, przekazać do dyspozycji władz w sposób całkowicie niekomercyjny obiekt PTAK Warsaw Expo znajdujący się w Nadarzynie na utworzenie szpitala polowego, tak jak zrobiono to we Włoszech, Hiszpanii czy Stanach Zjednoczonych. Na szpitale polowe dostosowano największe obiekty Expo w Mediolanie, Madrycie i Nowym Jorku. Posiadamy 6 hal o łącznej powierzchni prawie 150 tys. m2, na terenie których zmieści się tysiące łóżek dla osób wymagających hospitalizacji. Wszyscy nasi pracownicy działu technicznego mogą od zaraz włączyć się w przygotowania do adaptacji przestrzeni pod szpital. Tak więc oferujemy polskim władzom nasze obiekty, zaplecze techniczne i częściowe wyposażenie. Propozycja Zarządu PTAK jest całkowicie niekomercyjna i jeśli zaistnieje taka potrzeba ze strony władz, oddamy obiekty do dyspozycji nieodpłatnie.”

źródło: biuro prasowe PTAK Warsaw Expo