Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

#czasnaciacho - razem w obliczu kryzysu

dodano , Redakcja AU

Pora na branżę cukierniczą! Cukierniku, pokaż w mediach społecznościowych, że nadal działasz i dołącz do akcji Czas na ciacho!

To nie jest łatwy czas dla branży. Cukiernie i kawiarnie, a także inne lokale gastronomiczne stoją puste i zamknięte do odwołania. Duże zlecenia, takie jak wesela, jublieusze, konferencje anulowane. W ślad za branżą gastronomiczną idą więc także cukiernicy i łączą siły by razem przetrwać czas posuchy. Akcja Czas na ciacho ma solidaryzować wszystkich tych, którzy stoją w obliczu kryzysu i zachęcić klientów do zamówień z dostawą. Jak dołączyć do akcji? Wystarczy wrzucać zdjęcia oferowanych wypieków i słodkości i tagować je hashtagiem #czasnaciacho. Dzięki temu ci, którzy chcą złożyć zamówienie będą mogli z łatwością odnaleźć w mediach społecznościowych te lokale, które oferują odbiór zamówienia lub dowożą je pod wskazany adres. - Ciasta są dostępne, mimo że lokale nie fukcjonują normalnie. Chcemy by ludzie o tym pamiętali. Cieszyli się ciastem. I wspierali lokalnych rzemieślników. - powiedziała współorganizatorka akcji z zespołu Barbara Luijckx.

 

 

#Czasnaciacho to także okazja  do tego by cukiernicy wymieniali się inspiracjami oraz recepturami na wypieki. I po prostu poczuli wzajemne wsparcie! 

Prekursorem akcji, która spontanicznie ruszyła w dniu dzisiejszym jest Cukiernia Piekarnia Marek Szabelski wraz z Barbara Luijckx