Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Z OSTATNIEJ CHWILI: marcowe Sweettargi 2020 przesunięte. Czekamy na nowy termin

dodano , Redakcja AK

Ze względu na rosnące ryzyko zarażenia koronawirusem organizator Targów Cukierniczych, Piekarniczych i Lodziarskich Sweettargi 2020 w Katowicach podjął decyzję o zmianie terminu wydarzenia. Dokładna data nie jest jeszcze znana.

Koronawirus zbiera kolejne żniwa. Już od dłuższego czasu w branży zadawano sobie pytanie, czy odbędzie się 11. edycja Sweettargów w Katowicach, zaplanowane na 21-23 marca. Dzisiaj po godzinie 16.00 otrzymaliśmy oświadczenie Piotra Kubicy, prezesa Zarządu proMotion Sp. z o.o. (organizatora Sweettargów).

Czytamy w nim: "(...) mając na uwadze duże ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa (SARS-Cov-2), w związku z aktualnymi zaleceniami Państwowej Inspekcji Sanitarnej, w tym o nieprzeprowadzaniu imprez powyżej 1000 osób, a także mając na uwade zdrowie Państwa i Państwa klientów podjęliśmy decyzję o zmianie terminu Targów Cukierniczych, Piekarskich i Lodziarskich Sweettargi 2020 na nowy termin (...)",

Jak zapewnia prezes Kubica, nowy termin zostanie ogłoszony niezwłocznie, po uwzględnieniu sytuacji epidemiologicznej. Decyzję motywuje względami bezpieczeństwa wystawców i klientów, podkreślając, że zapadła ona po wielu rozmowach z firmami, które miały się wystawić podczas nowej edycji.

Pełna treść oświadczenia w PDF (poniżej).