Mistrz Branży - interaktywny portal dla piekarzy, cukierników, lodziarzy.

Gelateria Ice Dream z nowymi punktami w Katowicach i Poznaniu

dodano , Redakcja PS

14 grudnia w Avenida Poznań została otwarta nowa lodziarnia Ice Dream. Stoisko znajduje się na drugim piętrze centrum, w strefie Avenida Lounge. Niedługo wcześniej – 28 listopada gelateria wystartowała w Galerii Katowickiej.

Nowe stoiska, wraz z działającą od kwietnia 2019 roku lodziarnią w warszawskiej Arkadii to początek, budowanej przez markę, ogólnopolskiej sieci lodziarni opierających się na koncepcie „self-service ice cream”.

- Choć przyszła zima, a my mówimy o lodach, koniec bieżącego roku był dla nas bardzo gorącym okresem. Dwa otwarcia, dwa polskie miasta, dwie galerie handlowe i zupełnie nowa dla mieszkańców Katowic i Poznania propozycja na jedzenie lodów. Doświadczenie wyniesione z warszawskiej Arkadii pokazało nam, że koncept jest atrakcyjny zarówno dla klientów, jak i dla samego centrum. Niespotykany pomysł na serwowanie i jedzenie lodów to z jednej strony nowość dla konsumentów, z drugiej - dobry sposób na urozmaicenie strefy restauracyjnej - mówi Jakub Szeliga, współzałożyciel gelaterii Ice Dream.
Koncepcja „self service ice cream” przybyła z Włoch, gdzie stoiska tego typu cieszą się dużą popularnością. W Polsce pomysł postanowiła rozwinąć marka Ice Dream. Idea opiera się na tym, że swój lodowy deser każdy tworzy tu samodzielnie. Najpierw należy wybrać wafelek lub kubeczek, potem nałożyć wybrane smaki włoskich lodów, a następnie udekorować je rozmaitymi dodatkami. Na koniec deser jest ważony przy kasie, a jego cena zależy od wagi gotowej porcji.

W ofercie Ice Dream znajdują się smaki tradycyjne, takie jak śmietanka czy czekolada, ale też bardziej zaskakujące, jak zielona herbata, czarna wanilia czy słony karmel. Z myślą o dzieciach powstają tu propozycje smakowe takie jak np. jednorożec, wata cukrowa czy niebieskie migdały, a pod kątem wegan owocowe sorbety. Koncept wyróżnia się ogromną ilością oryginalnych dodatków, wśród których można znaleźć m.in. kuleczki jadalnego brokatu, cząstki świeżych owoców, domowe marmolady oraz kolorowe i błyszczące posypki.

Za rozwój marki w Polsce odpowiedzialna jest firma doradcza CBRE, która reprezentuje i doradza Ice Dream w wyborze nowych lokalizacji.

- Oferta gastronomiczna w centrach handlowych stale ewoluuje, pojawiają się nowe koncepty, jednak miejsca takie jak lodziarnie są jej nieodłącznym i niezastąpionym elementem. Ice Dream wprowadza swoją koncepcją powiew świeżości pozwalając klientom na samodzielne tworzenie deserów. Doskonałe lokalizacje poznańskiej Avenidy oraz Galerii Katowickiej, duży przepływ klientów w tych galeriach przesądziły o wyborze tych galerii przez Ice Dream, które nadal będzie dynamicznie rozwijać się na polskim rynku. – mówi Alena Zielińska, CBRE.